-Առաջիկայում ականատեսը կլինեք ՀՅԴ-ի և «Ժառանգության» համատեղ քայլերին և գործողություններին,-«Փաստարկ» մամուլի ակումբում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը։ Նա ասել է, որ ՀՅԴ-ն և «Ժառանգությունն» խորհրդակցությունների արդյունքում ունեն նման նախնական պայմանավորվածություն։
-Կարծում եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կհասնենք ավելիին, քան դա հնարավոր կլիներ առանձին գործելու պարագայում։
Հարցին, թե արձանագրությունների վավերացումից հետո «Ժառանգությունն» ի՞նչ է անելու, Ս. Սաֆարյանն ասել է, որ դա իրենք չեն քննարկել։
«Ժառանգություն» և ՀՅԴ համագործակցություն

«В ближайшее время вы станете очевидцами совместных шагов и действий «Наследия» и АРФД», - сказал глава парламентской фракции «Наследие» Степан Сафарян на встрече с журналистами в клубе «Пастарк». Он отметил, что в результате совещаний у АРФД и «Наследия» есть предварительная договоренность об этом:
«Думаю, что совместными усилиями мы достигнем большего, чем было бы возможно в случае действий врознь», - отметил он.
На вопрос относительно дальнейших действий «Наследия» после ратификации протоколов, С. Сафарян ответил, что они это не обсуждали.
Сотрудничество между партиями «Наследие» и АРФД