Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստուհի, անվանի երգչուհի Ալլա Պուգաչովային:
Ողջունելով լեգենդար երգչուհուն՝ Նախագահ Սարգսյանն ասել է. «Ուրախ եմ, որ Դուք Հայաստանում եք: Այստեղ Ձեզ սպասում էին հարյուր հազարավոր երկրպագուներ: Նրանց մի մասը երեկ /սեպտեմբերի 25-ին/ հնարավորություն ունեցավ ներկա գտնվել Ձեր համերգին եւ մեծ բավականություն ստանալ»:
Սերժ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Ալլա Պուգաչովայի ավանդը մի ամբողջ սերնդի' այդ թվում նաեւ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների, գեղագիտական, երաժշտական դաստիարակության գործում եւ ասել. «Այդ հանգամանքը նաեւ նկատի առնելով' սեպտեմբերի 24-ին ես հրամանագիր եմ ստորագրել Ձեզ Սուրբ Մեսրոպ Մաշտոցի շքանշանով պարգեւատրելու մասին»:
Շնորհակալությամբ ընդունելով Հայաստանի բարձրագուն պետական պարգեւը' տաղանդաշատ երգչուհին ընդգծել է. «Շատ հուզված եմ ու երախտապարտ: Իմ հրաժեշտի շրջագայության ընթացքում ես չէի կարող չայցելել այս հրաշալի երկիրը, որն ինձ ոգեշնչման այնքան պահեր է պարգևել, և որտեղ ես հնարավորություն եմ ունեցել ծանոթանալ այնքան մեծ թվով զարմանահրաշ ու տաղանդավոր մարդկանց հետ»: Նշելով, որ ստեղծագործական գործունեության ողջ ընթացքում առաջնորդվել է մեկ ճշմարտությամբ' ծառայել իր ժողովրդին ու երկրին, Պուգաչովան ասել է. «այդ դեպքում գործդ իմաստավորվում է և հասկանում ես, որ կյանքդ իզուր չես ապրում»:
Անվանի երգչուհին Հանրապետության Նախագահին պատմել է իր հետագա ծրագրերի մասին:
Ալլա Պուգաչովան նաև ասել է, որ երկար տարիներ չէր եղել Երևանում և նկատել է, որ քաղաքն ավելի ու ավելի է գեղեցկացել:
Սերժ Սարգսյանն հյուրընկալել է Ալլա Պուգաչովային

Сегодня у президента РА Сержа Саргсяна гостила народная артистка СССР, популярная певица Алла Пугачева
Приветствуя легендарную певицу, президент Саргсян сказал: «Рад, что вы в Армении. Здесь Вас ждут сотни тысяч поклонников. Часть из них имела возможность /25 сентября/ находиться на Вашем концерте и получить большое удовольствие».
Серж Саргсян высоко оценил вклад Аллы Пугачевой в деле эстетического и музыкального воспитания целого поколения, в том числе граждан Республики Армения, сказав, что «с учетом этого обстоятельства 24 сентября я подписал указ о присвоении Вам Ордена Святого Месропа Маштоца».
С благодарностью приняв высшую государственную награду Армении, талантливая певица сказал: «Очень расстроена и признательна. Во время моих прощальных гастролей я не могла не посетить эту замечательную страну, которая мне дала столько моментов воодушевления, где я имела возможность ознакомиться с таким большим количеством удивительных и талантливых людей». Отметив, что за все время творческой деятельности она придерживалась одной истины - служить своему народу и стране, Пугачева сказала, что «в этом случае дело осмысливается и понимаешь, что жизнь прожила не зря».
Известная певица рассказала президенту РА о своих дальнейших планах.
Алла Пугачева сказала также, что долгие годы не была в Ереване, и заметила, что город стал более краше.
У Сержа Саргсяна гостила Алла Пугачева