Կիրո Մանոյան. «Պետք է համախմբվենք, որ կարողանանք միասին «ո՛չ» ասել սրան, ոչ թե փորձենք առիթն օգտագործել իշխանափոխության համար, ինչպես որ անում է Լևոն Տեր–Պետրոսյանը»
-Այս կուսակցությունն է, որ պետք է պահանջի։ Ուրիշները կարող են դժգոհել, որ մենք չենք պահանջում նախագահի հրաժարականը։ Այսօր այս օրակարգն այնքան հրատապ է և կաևոր, որ մենք պետք է համախմբվենք, որ կարողանանք միասին «ո՛չ» ասել սրան, ոչ թե փորձենք առիթն օգտագործել իշխանափոխության համար, ինչպես որ անում է Լևոն Տեր-Պետրոսյանը,- «Ազդակ» ակումբում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Կիրո Մանոյանը։
Նրա համար անհասկանալի է նաև այս հարցում Լևոն Տեր-Պետրոսյանի լռությունը.
-Մի կողմից նա ասում է, որ համաձայն է գրեթե բոլոր դրույթներին՝ բացի պատմաբանների հանձնաժողովից, մյուս կողմից, նույն շրջանակներից լսվում են այլ տեսակետներ, որ փաստաթղթերը շատ պարտվողական և զիջողական են։ Փաստը մնում է այն, որ իրենք չօգտագործեցին նույնիսկ օրենքով թույլատրված ցույց անելու իրենց հնարավորությունները։ Չօգտագործեցին, որովհետև կողմ են այս գործընթացին և փորձում են չխանգարել դրան։ Ուղղակի ուզում են առիթն օգտագործել քննադատելու նախագահին։

Киро Маноян: «Мы должны сплотиться, чтобы суметь вместе сказать «нет» этому, а не пытаться использовать повод для смены власти, как это делает Левон Тер-Петросян»
«Именно эта партия должна требовать. Другие могут быть недовольными, что мы не требуем отставки президента. Сегодня эта повестка настолько актуальна и важна, что мы должны сплотиться, чтобы суметь вместе сказать «нет» этому, а не пытаться использовать повод для смены власти, как это делает Левон Тер-Петросян», - во время встречи с журналистами в клубе «Аздак» сказал член Бюро АРФД Киро Маноян.
Ему непонятно также молчание Левона Тер-Петросяна в этом вопросе.
«С одной стороны он говорит, что согласен практически со всеми положениями, кроме комиссии историков, а с другой стороны, из тех же кругов слышатся другие мнения, что документ пораженческий, содержащий уступки. Фактом остается то, что они не использовали даже свои возможности на проведение санкционированной законом демонстрации. Не использовали, потому что они за этот процесс и пытаются не мешать ему. Просто они хотят использовать повод для критики президента», - подчеркнул он.