Աղասի Արշակյան. «Այս գործընթացում ես ոչ միայն թուրքերին չեմ հավատում, այլ նաև մերոնց»
-Այս գործընթացում ես ոչ միայն թուքերին չեմ հավատում, այլ նաև մերոնց,- «7օր»-ին ասել է վիճակագրագետ, ՀՀ ԱԺ 2-րդ և 3-րդ գումարման պատգամավոր Աղասի Արշակյանը։ Նա նշել է, որ «ֆուտբոլային դիվանագիտությունը» Հայաստան-Թուրքիա ֆուտբոլային հանդիպումից 1-2 օր հետո արդեն հետընթաց կապրի, և, ի վերջո, նախաստորագրված արձանագրությունները չեն վավերացվի։
-Այս ամենն արվում է, որ արժանապատիվ հենք ապահովվի Թուրքիա կատարվելիք փոխադարձ այցելության համար,- նշել է Ա. Արշակյանը՝ միաժամանակ հավելելով, որ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորումն ու ԼՂ-ի հիմնահարցը, անկասկած, փոխկապակցված և փոխադարձաբար պայմանավորված խնդիրներ են.

Агаси Аршакян: «В этом процессе я не только туркам не верю, но и нашим»
«В этом процессе я не только туркам не верю, но и нашим», - сказал «7or» депутат НС РА 2-го и 3-го созывов Агаси Аршакян. Он отметил, что «футбольная дипломатия» уже через 1-2 дня после футбольной встречи Армения-Турция будет переживать регресс, и, в конце концов, парафированные протоколы не будут ратифицированы.
«Это всё делается, чтобы обеспечить достойную опору для предстоящего в Турцию ответного визита», - отметил А. Аршакян, добавив, что урегулирование армяно-турецких отношений и проблемы Нагорного - Карабаха, несомненно, взаимосвязанные и взаимообусловленные проблемы.