Ստեփան Սաֆարյան. «Այս իշխանությունն ուղղակի այլևս իրավունք չունի շարունակել իր գործունեությունը»
-Այս իշխանությունն ուղղակի այլևս իրավունք չունի շարունակել իր գործունեությունը, որն ակնհայտորեն ուղղված է Հայաստանի ազգային անվտանգության շահերի դեմ,- Ցյուրիխում հայ-թուրքական արձանագրությունների ստորագրման փաստը մեկնաբանելով՝ «7օր»-ին ասել է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը։
Նա նշել է, որ ստեղծված իրավիճակից միակ ելքն իշխանափոխությունն է։
Ս. Սաֆարյանի խոսքերով՝ այն, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնին ուղեկցող ամերիկյան բարձրաստիճան պաշտոնյան հայտարարում է, որ հայ-թուրքական հարաբերությունների խնդիրը լուծելով՝ ուզում են այլընտրանքային ճանապարհ ստեղծել դեպի Աֆղանստան, ակնհայտորեն հասկացնում են, որհաջորդը լինելու է Լեռնային Ղարաբաղի խնդիրը։
-Հաջորդն, իհարկե, լինելու է ԼՂ-ի փաստաթուղթը, որը մեր իշխանությունները երևի նույն ծափ ու ծիծաղով ու հրավառությամբ ստորագրեն։
Ս. Սաֆարյանի խոսքերով՝ այն, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնին ուղեկցող ամերիկյան բարձրաստիճան պաշտոնյան հայտարարում է, որ հայ-թուրքական հարաբերությունների խնդիրը լուծելով՝ ուզում են այլընտրանքային ճանապարհ ստեղծել դեպի Աֆղանստան, ակնհայտորեն հասկացնում են, որ հաջորդը լինելու է Լեռնային Ղարաբաղի խնդիրը։

Степан Сафарян: «Эта власть больше не имеет права продолжать свою деятельность»
-Эта власть больше не имеет права продолжать свою деятельность, которая явным образом направлена против интересов национальной безопасности, - комментируя факт подписания в Цюрихе армяно-турецких протоколов, «7or» сказал руководитель парламентской фракции «Наследие» Степан Сафарян.
Он отметил, что единственным выходом из сложившейся ситуации является смена власти.
По словам С.Сафаряна, то, что сопровождающие госсекретаря США Хиллари Клинтон высокопоставленные чиновники заявляют, что, решая проблему армяно-турецких отношений, они хотят провести альтернативный путь к Афганистану, имеет целью явно дать понять, что следующей будет Нагорно-карабахская проблема.
-Следующим, конечно, будет документ по НК, который наши власти подпишут с теми же улыбками, аплодисментами и светопреставлением.