«Արարատ ռազմավարական կենտրոն» հ/կ–ն դատարանից որևէ պաշտոնական փաստաթուղթ չի ստացել
Սեպտեմբերի 24-ին «Արմինֆո» լրատվական գործակալությունը, հղում անելով ՀՀ վճռաբեկ դատարանի մամուլի խոսնակ Ալինա Ենգոյանին, տեղեկություն էր տարածել, որ դատարանը որոշել է հետ տալ «Արարատ» կենտրոնի հայցն ընդդեմ Կովկասյան ինստիտուտի։
-Մենք պաշտոնական որևէ որոշում կամ փաստաթուղթ դատարանից դեռ չենք ստացել։ Մեր նախնական տեղեկություններով հայցադիմումը հիմա գտնվում է դատավորի մոտ։ Հայցն ընթացքո՞ւմ է, թե՞ մերժել են, թե՞ հետ են ուղարկել, որ մենք փոփոխություններ անենք, դրանց վերաբերյալ մենք տեղեկություն չունենք,- «7օր»-ին ասել է «Արարատ ռազմավարական կենտրոն» հ/կ-ի ներկայացուցիչ, «GPartners» իրավաբանական խորհրդատվական ընկերության գործընկեր-կառավարիչ, իրավաբան Սարգիս Գրիգորյանը։

Центр стратегических исследований «Арарат» не получал какого-либо официального документа из суда
24 сентября информационное агентство «Арминфо», ссылаясь на пресс-секретаря кассационного суда Алину Енгоян, распространило информацию о том, что суд решил вернуть иск центра «Арарат» против Кавказского института.
«Мы пока не получили какого-либо официального решения или документа из суда. По нашим предварительным данным исковое заявление сейчас находится у судьи. В процессе ли иск, получил отказ или возвращен обратно, чтобы мы внесли изменения - у нас нет сведений об этом», - сказал «7or» представитель общественной организации «Центр стратегических исследований Арарат», партнер-управляющий юридической консалтинговой компании «GPartners», юрист Саркис Григорян.