Բագրատ Ասատրյան. «Իսկապես չեմ կարող ասել, թե պարոն Տեր–Պետրոսյանն ինչո՞ւ այդ բանն ասաց»
-Իսկապես չեմ կարող ասել, թե պարոն Տեր-Պետրոսյանն ինչո՞ւ այդ բանն ասաց,- «7օր»-ի հետ զրույցում նշել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախկին նախագահ Բագրատ Ասատրյանը՝ անդրադառնալով «Հայ ազգային կոնգրեսի»՝ սեպտեմբերի 18-ի հանրահավաքի ժամանակ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հնչեցրած այն խոսքերին, որ նախագահի պաշտոնից Սարգսյանի հրաժարականի պարագայում ինքն իր թեկնածությունը չի առաջադրելու՝ բացառությամբ Ռոբերտ Քոչարյանի առաջադրման դեպքի։
-Չեմ տեսնում այն ձևը, եղանակը, որ կարող է դա լինել, որովհետև, այդուհանդերձ, մեր հիշողությունների, պատմության մեջ Ռոբերտ Քոչարյանը մնաց իբրև խիստ բացասական կերպար,- նշել է Բ. Ասատրյանը՝ պարզաբանելով, որ նախ Ռոբերտ Քոչարյան-Սերժ Սարգսյան զույգին տեսնում է միասնական, իսկ հետո բացառում է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահը կրկին որևէ պաշտոն ստանձնի, առավել ևս, որ նրան Սերժ Սարգսյանը նշանակի վարչապետ.

Баграт Асатрян: «Действительно не могу сказать, зачем Тер-Петросян сказал это»
«Действительно не могу сказать, зачем Тер-Петросян сказал это», - сказал в беседе с «7or» бывший председатель Центрального банка РА Баграт Асатрян, комментируя слова сказанные Левоном Тер-Петросяном 18 сентября на митинге Армянского национального конгресса: «В случае отставки Саргсяна с поста президента я свою кандидатуру выдвигать не буду, если только не будет выдвигаться Роберт Кочарян».
«Не вижу того способа, пути, что это может произойти, поскольку, тем не менее, в нашей памяти, истории Роберт Кочарян остался как крайне отрицательный образ», - отметил Б. Асатрян, пояснив, что прежде всего пару Роберт Кочарян-Серж Саргсян видит в едином целом,  а потом исключает, что второй президент РА снова получит какой-либо пост, тем более, что Серж Саргсян назначит его премьер-министром: