Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Առնուվիլ-լե-Գոնես քաղաքի քաղաքապետ Միշել Օմասին
Սեպտեմբերի 22-ին արտգործնախարար ԷդվարդՆալբանդյանն ընդունեց Ֆրանսիայի Իլ-դե-Ֆրանս շրջանի Առնուվիլ-լե-Գոնես (Arnouville-lՌs-Gonesse) քաղաքիպատվիրակությանը քաղաքապետ Միշել Օմասի (Michel Aumas) գլխավորությամբ: Ողջունելով հյուրերին' նախարար Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց քաղաքապետ Օմասի հայ-ֆրանսիական բարեկամությանն ամրապնդմանն ուղղված ջանքերի համար:
Միշել Օմասը տեղեկացրեց, որ իր կողմից ղեկավարվող քաղաքը մտադիր է քույր-քաղաք դառնալ Նուբարաշենի հետ' Հայաստանի հետ կապերն առավել զարգացնելու նպատակով: Նախարար Նալբանդյանը կարեւորեց Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի քաղաքների եւ շրջանների միջեւ ուղիղ հարաբերությունները, որոնք արդեն ներառում են երկու կողմից շուրջ 50 քաղաք եւ շրջան: Նախարարի բնորոշմամբ ապակենտրոնացված համագործակցությունը լավ հիմք է ստեղծում երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունների առավել խորացման համար:
Երկուստեք կարեւորվեցին Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի միջեւ հաստատված բարձր մակարդակի հարաբերությունները եւ սերտ կապերը:
Սեպտեմբերի 22-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Ֆրանսիայի Իլ-դե-Ֆրանս շրջանի Առնուվիլ-լե-Գոնես (Arnouville-lՌs-Gonesse) քաղաքի պատվիրակությանը քաղաքապետ Միշել Օմասի (Michel Aumas) գլխավորությամբ: Ողջունելով հյուրերին' նախարար Նալբանդյանը շնորհակալություն հայտնեց քաղաքապետ Օմասի հայ-ֆրանսիական բարեկամությանն ամրապնդմանն ուղղված ջանքերի համար:

Глава МИД Армении Эдвард Налбандян принял мэра французского города Арнувиль-ле-Гонес Мишеля Омаса
22-го сентября министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял делегацию города Арнувиль-ле-Гонес округа Иль-де-Франс во главе с мэром города Мишелем Омасем. Приветствуя гостей, министр Налбандян выразил благодарность мэру Омасу за усилия, направленные на укрепление армяно-французской дружбы.
Мишель Омас сообщил, что возглавляемый им город намерен стать городом-побратимом г.Нубарашену, чтобы еще более развить связи с Арменией. Министр Налбандян отметил важность непосредственных отношений между городами и округами Франции и Армении, которые уже включают с обеих сторон около 50 городов и округов. По определению министра, децентрализованное сотрудничество создает хорошую основу для еще большего углубления родственных отношений между двумя странами.
Обе стороны отметили важность отношений и тесных связей, которые установились между Арменией и Францией.