Հրանտ Մարգարյան. «Մեկը պահանջում է, որ դադարեցնի, որովհետև ընթացքը նրանց սրտով է, որոնց համար աշխատում է Լևոն Տեր–Պետրոսյանը»
Սեպտեմբերի 18-ին կայացած «Հայ ազգային կոնգրեսի» հանրահավաքի ժամանակ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հայտարարեց. «Սպասելով Հայաստանի մյուս քաղաքական ուժերի ակտիվացմանը և ասպարեզը ժամանակավորապես տրամադրելով նրանց՝ Կոնգրեսն այսօր չի հայտարարում իր հա­ջորդ հանրահավաքի օրը, որի մասին ձեզ կտեղեկացվի լրացուցիչ»։
Մեկնաբանելով Լևոն Տեր-Պետրոսյանի այս հայտարարությունը՝ ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Հրանտ Մարգարյանը «7օր»-ին ասել է.
-Դա նույնն է, երբ Ա. Գյուլին հրավիրեցին Հայաստան, և Լևոն Տեր-Պետրոսյանը դադարեցրեց նստացույցերը Հյուսիսային պողոտայում։ Կարծում եմ՝ մեկը պահանջում է, որ դադարեցնի, որովհետև ընթացքը նրանց սրտով է, որոնց համար աշխատում է Լևոն Տեր-Պետրոսյանը։

Грант Маргарян: «Кто-то требует, чтобы прекратил, поскольку процесс им по душе, в пользу чего и работает Левон Тер-Петросян».
Грант Маргарян: «Кто-то требует, чтобы прекратил, поскольку процесс им по душе, в пользу чего и   работает Левон Тер-Петросян».
На состоявшемся 18 сентября митинге «Армянского национального конгресса» Левон Тер-Петросян заявил: «Ожидая активизации других политических сил Армении и временно предоставляя арену им, Конгресс сегодня не объявляет дату своего следующего митинга, о чем вам будет сообщено дополнительно».
Комментируя данное заявление Левона Тер-Петросяна, член Бюро АРФД Грант Маргарян сказал «7or»:
«Это то же самое, когда А. Гюля пригласили в Армению, и Левон Тер-Петросян прекратил сидячие демонстрации на Северном проспекте. Думаю, что кто-то требует, чтобы прекратил, поскольку процесс им по душе, в пользу чего и работает Левон Тер-Петросян».