Մյասնիկ Մալխասյան. «Մենք միտումնավոր վայր չդրեցինք մանդատները, որպեսզի թույլ տանք ևս մեկ ապօրինություն կատարեն»
ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Մյասնիկ Մալխասյանը «7օր»-ին ասել է, որ սեպտեմբերի 17-ին կայացած նիստում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը սահմանադրական նորմի խախտմամբ է իրեն զրկել պատգամավորական մանդատից։
-Մենք գիտեինք, որ նրանք գնալու են այս քայլին, որովհետև ի սկզբանե խնդիր են դրել թույլ չտալ որևիցե ազատ միտք, ազատ խոսք խորհրդարանում, և որ մյուսների համար սա դաս հանդիսանա,- ասել է Մ. Մալխասյանը,- պարզապես, մենք միտումնավոր վայր չդրեցինք մանդատները, որպեսզի թույլ տանք ևս մեկ ապօրինություն կատարեն, որ մենք հիմնավորված և պատճառաբանված կարողանանք եվրոդատարանում այս ապօրինությունները վիճարկել։

Мясник Малхасян: «Мы преднамеренно не сложили мандаты, чтобы позволить совершить еще одно беззаконие»
Бывший депутат НС РА Мясник Малхасян сказал «7or», что на состоявшемся 17 сентября заседании Центральной избирательной комиссии РА их лишили депутатских мандатов с нарушением конституционной нормы.
«Мы знали, что они пойдут на этот шаг, поскольку изначально поставили задачу не позволять в парламенте какую-либо свободную мысль, свободное слово, и чтобы для других это стало уроком, - сказал М. Малхасян, - просто, мы преднамеренно не сложили мандаты, чтобы позволить совершить еще одно беззаконие, чтобы мы могли обоснованно и аргументировано опротестовать это беззаконие в Евросуде».