Արամ Կարապետյան. «Նախագահն ասաց՝ Արա՛մ, ընդունենք, որ այդ բոլոր ճնշումները կան. հիմա ի՞նչ անենք, գնանք կախվե՞նք»
Հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավիրած քննարկման ժամանակ «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանընախագահին ասել է, որ այս քաղաքականությունը մեզ լավ բանի չի հասցնի՝ խոսքն ավարտելով նրանով, որ ԱՄՆ-ը, Ռուսաստանը և Եվրոպան են Հայաստանին պարտադրում կարգավորել հայ-թուրքական և հայ-ադրբեջանական հարաբերությունները, և որ նմանատիպ գործընթացով ժամանակին անցել է նաև Սերբիան.
-Նախագահն ասաց՝ Արա՛մ, ընդունենք, որ այդ բոլոր ճնշումները կան. հիմա ի՞նչ անենք, գնանք կախվե՞նք։ Ես էլ ասացի՝ գիտե՞ք պ. Սարգսյան, նմանատիպ ճանապարհով անցավ Սերբիան, մասնատվեց երկիրը, իսկ նախագահը հայտնվեց Հաագայի դատարանում։
Ա. Կարապետյանը նաև հավելել է, որ հանդիպման ավարտին Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանի վրա գերտերությունների կողմից նմանատիպ ճնշումների առկայությունը.
-Սկզբի Սերժ Սարգսյանը և վերջի Սերժ Սարգսյանը երկու լրիվ տարբեր մարդիկ էին։
Հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավիրած քննարկման ժամանակ «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը նախագահին ասել է, որ այս քաղաքականությունը մեզ լավ բանի չի հասցնի՝ խոսքն ավարտելով նրանով, որ ԱՄՆ-ը, Ռուսաստանը և Եվրոպան են Հայաստանին պարտադրում կարգավորել հայ-թուրքական և հայ-ադրբեջանական հարաբերությունները, և որ նմանատիպ գործընթացով ժամանակին անցել է նաև Սերբիան.

Арам Карапетян: «Президент сказал: «Арам, предположим, что все эти давления есть, теперь что делать, повеситься?»
Во время созванного президентом РА обсуждения на тему армяно-турецких отношений председатель партии «Новые времена» Арам Карапетян сказал президенту, что эта политика не приведет нас ни к чему хорошему и закончил речь тем, что США, Россия и Европа вынуждают Армению урегулировать армяно-турецкие и армяно-азербайджанские отношения, и что через подобный процесс в свое время прошла и Сербия.
«Президент сказал, Арам, предположим, что все эти давления есть, теперь что делать, повеситься? А я сказал, что по подобному пути прошла Сербия, была расчленена страна, а президент оказался в Гаагском суде», - отметил он.
А. Карапетян также добавил, что в конце встречи Серж Саргсян признал наличие подобных давлений на Армению.
«Серж Саргсян, который был в начале и Серж Саргсян, который был в конце - два совершенно разных человека», - сообщил оппозиционер.