Բացօթյա առևտրով զբաղվող մարդիկ կրկին բողոքի գործողություններ են իրականացնում
Երևանի քաղաքապետի՝ բացօթյա աևտուրն արգելելու մասին որոշման դեմ բողոքող առևտրականներն այսօր ևս շարունակում են բողոքի գորոծղություններ իրականացնել, սակայն ոստիկանները նրանց անգամ թույլ չեն տվել մոտենալ քաղաքապետարանի շենքին։
Նշենք նաև, որ Երևանի քաղաքապետի հանձնարարությամբ  մայրաքաղաքի մայթերն ու հանրային օգտագործման այլ վայրերը բացօթյա ապօրինի առևտրից ազատելուց հետո շուկաներն ավելի քան 3000 վաճառատեղ են առաջարկել, սակայն, ըստ առևրտրականների, դա այլընտրանք չէ, որովհետև մանր առևտրով զբաղվող մարդիկ ուղղակի չեն կարող դիմանալ մրցակցությանը:
Առևտրականներն իրենց բողոքը ցանկացել են շարունակել  նախագահական նստավայրի առջև, սակայն ոստիկանները դա էլ թույլ չեն տվել։ Ի դեպ, նախնական տեղեկատվության համաձայն՝ ցուցարներին' թվով հինգ մարդու, հրավիրել են նախագահի նստավայր:

Очередные акции протеста против запрета на уличную торговлю
Сегодня работники сферы торговли, протестующие против решения мэра Еревана о запрете на уличную торговлю, в очередной раз провели акции протеста, однако сотрудники полиции не позволили им даже приблизиться к зданию мэрии.
Отметим, что после поступления распоряжения мэра Еревана о запрете на уличную торговлю рынки предложили торговцам более 3000 павильонов, однако, по словам последних, это не альтернатива, поскольку люди, занимающиеся розничной торговлей, просто не в состоянии выдержать конкуренции.
Демонстранты решили продолжить акцию протеста у резиденции президента РА, но сотрудники полиции не позволили и этого. Кстати, согласно предварительной информации, пятерых демонстрантов вызвали в резиденцию президента.