ՀՀ վարչապետն ընդունել է «Կասպերսկու Լաբորատորիա» ընկերության գլխավոր տնօրենին
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Կասպերսկու Լաբորատորիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Եվգենի Կասպերսկուն և նրա գլխավորած պատվիրակությանը։
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ում «Կասպերսկու Լաբորատորիայի» հետ համատեղ իրականացվելիք աշխատանքները, այդ թվում' բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի (ՏՏ) անվտանգության և հարակից հարցերի վերաբերյալ դասընթացների, ուսանողների շրջանակում սեմինարների, կոնֆերանսների եւ մրցույթների կազմակերպման, պետական համակարգում ՏՏ ոլորտի մասնագետների պատրաստման եւ որակավորման բարձրացման, արտոնագրված հակավիրուսային պաշտպանության միջոցների նպատակաուղղված ներդրման հարցերը։
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը եւ համակարգչային անվտանգության ու հակավիրուսային ծրագրային ապահովման ոլորտի առաջատարներից «Կասպերսկու Լաբորատորիան» ստորագրել են «Անվտանգ Հայաստան» փոխըմբռնման հուշագիրը, որը թույլ կտա տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում երկուստեք հաստատել առավել արդյունավետ համագործակցություն։
Ստորագրմանը ներկա են եղել նաեւ «Կասպերսկու Լաբորատորիայի» հավաստագրված գործընկեր' «Սոֆթլայն» ընկերության գլխավոր տնօրենը և ընկերության այլ ներկայացուցիչներ։
Այնուհետև տեղի է ունեցել ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի և «Կասպերսկու Լաբորատորիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Եվգենի Կասպերսկու համատեղ մամուլի ասուլիսը։

Премьер РА принял генерального директора компании «Лаборатория Касперского»
Премьер РА Тигран Саркисян сегодня принял генерального директора компании «Лаборатория Касперского» Евгения Касперского и возглавляемую им делегацию.
Собеседники обсудили планы совместной деятельности с «Лабораторией Касперского» в РА, в том числе вопросы организации в ВУЗ-ах лекций, семинаров, конференций и конкурсов по вопросам безопасности сферы информационных технологий (ИТ) и др. смежным вопросам, а также подготовки специалистов в сфере ИТ в государственной системе и повышения их квалификации и целенаправленного внедрения лицензированных средств антивирусной защиты.
В ходе встречи Министерство экономики РА и «Лаборатория Касперского» подписали меморандум о взаимопонимании «Безопасная Армения», который позволит установить в сфере ИТ более выгодное для двух сторон сотрудничество.
На подписании присутствовали также гендиректор и представители компании «Софтлайн, доверенного партнера «Лаборатории Касперского» .
Затем состоялась совместная пресс-конференция министра экономики РА Нерсеса Ерицяна и гендиректора компании «Лаборатория Касперского» Евгения Касперского.