Սեպտեմբերի 15-ին, ժամը 14.30-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Երեւանի Պարոնյան փողոցի թիվ 6 շենքին հարակից տարածում տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար, և կան տուժածներ:
Դեռեւս չպարզված հանգամանքներում' «Նիսսան 350» մակնիշի 88 ՕՍ 666 պետհամարանիշի ավտոմեքենան (վարորդ' Ֆիլիպ Չիտեչյան) վրաերթի է ենթարկել հինգ քաղաքացու:
Պարզվել է, որ պատահարի հետեւանքով տարբեր մարմնական վնասվածքներ են ստացել 1980 թ. ծնված Լիաննա Ալեխանյանը, 1981 թ. ծնված Տաթևիկ Երեմյանը, 1983 թ. ծնված Աննա Խաչատրյանը, 1944 թ. ծնված Սառա Գալստյանը եւ 1983 թ. ծնված Աննա Ենոքյանը:
Տուժածները տեղափոխվել են Երեւանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն: Բժիշկները վերջիններիս վիճակը բնութագվել են միջին ծանրության:
Հինգ տուժած վրաերթից

15-го сентября в 14:30 было получено сообщение, что в городе Ереване вблизи дома №6 по улице Пароняна случилось дорожно-транспортное происшествие, и есть пострадавшие.
При пока не выясненных обстоятельствах машина «Ниссан 350» с госномером 88ou666 (водитель - Филипп Читечян) совершила наезд на 5 граждан.
Было выяснено, что в результате происшествия различные телесные повреждения получили Лиана Алеханян (1980 г.р.), Татевик Еремян (1981 г.р.), Анна Хачатрян (1983 г.р.), Сара Галстян (1944 г.р.), Анна Енокян (1983 г.р.).
Пострадавшие были доставлены в медицинский центр «Святой Григор Лусаворич». Их состояние врачи оценивают как средней степени тяжести.
Пять пострадавших в результате аварии