Սեպտեմբերի 1–10–ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 59 ճանապարհատրանսպորտային պատահար
-Այս տասնօրյակի ընթացքում, ի ուրախություն բոլորիս, դպրոցահասակ երեխաների մասնակցությամբ դասերի ժամին ոչ մի ճանապարհատրանսպորտային պատահար չի գրանցվել,-ամփոփելով «Ուշադրությո՛ւն, երեխանե՛ր» ճանապարհատրանսպորտային միջոցառումների տասնօրյա ծրագրի արդյունքները՝ ասել է Ճանապարհապարեկային ծառայության պետ,  ոստիկանության գնդապետ Նորիկ Սարգսյանը։
Նրա խոսքերով՝ այս տաս օրերի ընթացքում ընդհանուր առմամբ գրանցվել է 59 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որոնց հետևանքով զոհվել են 5, վիրավորվել՝ 70 մարդ։
-Նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի  համեմատությամբ՝ պատահարների քանակը նվազել է 14-ով, զոհերի թիվը՝ 9-ով, վիրավորներինը՝ 19-ով։ Տասնօրյակից հետո էլ ոչ ճանապարհային ոստիկանության ուժերով ամբողջ տարվա ընթացքում հսկողություն է սահմանվելու դպրոցների մոտ և դպրոցամերձ փողոցների վրա,-ասել է Նորիկ Սարգսյանը։

На период с 1 по 10 сентября зафиксировано 59 ДТП
«В ходе этой декады, на радость всем нам, во время уроков не зафиксировано ни одного дорожно-транспортного происшествия с участием детей школьного возраста»,  - сказал начальник управления дорожно-патрульной службы РА Норик Саркисян, подводя итоги десятидневной программы дорожно-транспортных мероприятий «Внимание! Дети!».
По его словам, в течение этих десяти дней всего было зафиксировано 59 ДТП, вследствие которых погибло 5, ранено - 70 человек.
«По сравнению с тем же периодом прошлого года, количество происшествий сократилось на 14, количество жертв на 9, раненных - на 19. После декады также в течение всего года будет установлен контроль возле школ и на близлежащих улицах», - сказал Норик Саркисян.