Վահան Հովհաննիսյանի կարծիքով մեզ մոտ քննարկումներ տեղի չեն ունենա
«Հայելի» ակումբում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ ԱԺ Դաշնակցություն խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանն ասել է, թե ի տարբերություն Թուրքիայի՝ մեզ մոտ քննարկումներ տեղի չեն ունենա հավանաբար այն պատճառով, որ իշխանությունները գիտակցում են, որ իրենց բերած փաստարկները շատ թույլ են։
Վահան Հովհաննիսյանը զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին ասել է, որ իրենք Հայաստանի և Թուրքիայի միջև նախաստորագրված արձանագրությունների շուրջ խորհրդարանական լսումներ են առաջարկել, որին հավանություն է տվել միայն «Ժառանգություն» կուսակցությունը։ Մնացած կուսակցություններից իրենք պատասխան չունեն։

По мнению Ваана Ованесяна обсуждений у нас не будет
Во время созванной в клубе «Айели» пресс-конференции глава парламентской фракции Дашнакцутюн Ваан Ованисян сказал, что его фракция предложила провести парламентские слушания вокруг армяно-турецких парафированных протоколов, на что дала согласие только партия «Наследие». От остальных партий ответа нет.
Ваан Ованисян также сказал, что в отличие от Турции, у нас обсуждения не состоятся, вероятно, по той причине, что власти осознают слабость своих протоколов.