Դավիթ Հակոբյանը հայ–թուրքական նախաստորագրված արձանագրությունները հիմարություն է համարում
Մարքսիստական կուսակցության ղեկավար Դավիթ Հակոբյանն այն մարդկանցից է, ով մարտին համալիրում տեղի ունեցած կուսակցությունների լիդերների հետ ՀՀ նախագահի հանդիպումը գնահատել էր շատ բարձր՝ համարելով նախագահին բարձր ինտելեկտով և լսելու կարողությամբ օժտված մարդ։ Հայ-թուրքական նախաստորագրված արձանագրությունների համար էլ նմանատիպ  քննարկում կազմակերպելու համար ժամանակ է տրված՝ 6 շաբաթ, որից երկուսն անցել է, իսկ Դավիթ Հակոբյանը դրա վերաբերյալ քննարկումները համարում է հիմարություն։
-Այդ փաստաթուղթը, այդ հիմարությունը հանեք։ Ամբողջ ազգի ուշադրությունը մի բևեռեք այդ հիմարության վրա։ Ես բրիֆինգ ունեմ և այնտեղ մանրամասն ամեն ինչի մասին կխոսեմ,-«7օր»-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ գլխավոր մարքսիստը։

Армяно-турецкие протоколы Давид Акопян считает глупостью
Глава марксистской партии Давид Акопян был среди тех людей, кто высоко оценил встречу президента РА с лидерами партий Армении, посчитав президента человеком, наделенным высоким интеллектом и способностью слушать. Для аналогичного обсуждения армяно-турецких парафированных протоколов предоставлен срок в 6 недель, из коих две уже прошли, а Давид Акопян обсуждения вокруг их считает глупостью.
«Этот документ, эту глупость снимите. Не концентрируйте внимание всего общества на этой глупости. У меня будет брифинг, и там я скажу обо всем подробно», - сказал в беседе с «7or» главный марксист Армении.