-«Ժառանգությունն» ամերիկյան պրոյեկտ է. ուղղակի ընտրվելուց առաջ իրենց առաջարկել են մի քանի հոգու այլ ճամբարից ընդունել, և նրանք ընդունել են։ Եթե Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ Զարուհի Փոստանջյանն է ու Ստեփան Սաֆարյանը, իսկ մնացածը երբևէ իր հետ մոտիկ չեն եղել, ինչպե՞ս հայտնվեցին կուսակցության մեջ։ Համարում եմ, որ այսօր պետք է քիչ խոսել «Ժառանգության» մասին, որովհետև «Ժառանգությունը» չկա, որպես կուսակցություն՝ վարկաբեկվել է, իսկ ընկածներին չեն խփում,- «Դուպլեքս» ակումբում ասել է ԺԿ նախագահ Տիգրան Կարապետյանը։
Նրա կարծիքով Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մանդատները վայր է դրել, որովհետև հասկանում էր, որ «սկսվել է վարկաբեկման փուլը, և մնալու դեպքում ինքն էլ կվարկաբեկվի»։ Նա գիտեր, որ խմորումներ և փոխադարձ մեղադրանքներ են լինելու և մնալու դեպքում չէր կարող խուսանավել։
-Ես չեմ հասկանում, երբ մի գծի վրա են դնում Դաշնակցությանը և Ժառանգությանը։ Դաշնակցությունն ավանդական կուսակցություն է և իր մեջ ազգային ներուժ ունի։ Ժառանգությունը պատահական կուսակցություն է, որն ընդամենն օգտագործեց Քըրք Քրքորյանի ներուժը։ Դաշնակցությունն ամեն դեպքում մեծ դերակատարություն է ունեցել։ Սխալներ էլ է ունեցել. անսխալական մարդ չկա,- ասել է Տիգրան Կարապետյանը։
Ժառանգությունն ու Դաշնակցությունը մի գծի վրա՞

«Наследие» - американский проект, просто перед избранием им предложили принять несколько человек из другого лагеря, и они приняли. Если с Раффи Ованесяном Заруи Постанджян и Степан Сафаряном и остальные никогда не были близки, то как они оказались в партии? Я считаю, что сегодня нужно мало говорить о «Наследии», поскольку «Наследия» как партии нет - дискредитировались, а упавших не бьют», - сказал в клубе «Дуплекс» председатель Народной партии Тигран Карапетян.
По его мнению, Раффи Ованесян сложил мандат, поскольку понимает, что «начался этап дискредитации, и если останется он тоже будет дискредитирован». Он знал, что будут брожения и взаимные обвинения и если останется, то не сможет их избежать.
«Я не понимаю, когда Дашнакцутюн и «Наследие» ставят на одно линию. Дашнакцутюн традиционная партия и имеет национальный потенциал. «Наследие» - случайная партия, которая всего лишь использовала потенциал Кирк Киркоряна. Дашнакцутюн в любом случае сыграло большую роль. Ошибки тоже были: человека без ошибок не бывает», - сказал Тигран Карапетян.
«Наследие» и Дашнакцутюн на одной линии?