Ադրբեջանական լրատվամիջոցները դարձյալ երևակայում են
«Bakililar.AZ» ադրբեջանական գործակալությունը տեղեկություներ էր տարածել, որ այսօր ժամը 9.23-ի սահմաններում Աղդամի շրջանում հայկական կողմը հարձակման է անցել, և ակտիվ փոխհրաձգություն է սկսվել, որի արդյունքում 5 հայ զինվոր է զոհվել, երեքը վիրավորվել են, իսկ ադրբեջանական կողմից մեկ վիրավոր կա։ Տեղեկությունը ճշտելու համար «7օր»-ը կապ է հաստատել ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Սենոր Հասրաթյանի հետ։ Նա նշել է, որ հրադադարի ռեժիմի խախտում լինում է գրեթե ամեն օր, բայց ոչ թե հայկական, այլ ադրբեջանական կողմից։
-Ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած այդ տեղեկություններն իրականությանը չեն համապատասխանում. հայկական կողմը գրոհ չի ձեռնարկել, և երեք վիրավոր ու 5 զոհ էլ չկան։ Դա ադրբեջանական լրատվամիջոցների երևակայության արգասիքն է,-ասել է Սենոր Հասրաթյանը։

Азербайджанское агентство «Bakililar.AZ» распространило информацию, что сегодня в 9.23 армянская сторона атаковала позиции Азербайджана в Агдамском районе, завязалась активная перестрелка, в результате которой было убито 5 армянских солдат, 3 ранены, а с азербайджанской стороны есть один раненый. Для выяснения достоверности информации «7or» связался с главой отдела информации и по связям с общественностью министерства обороны НКР Сенором Асратяном. Он отметил, что нарушение режима прекращения огня бывает почти каждый день, но не с армянской, а с азербайджанской стороны.
«Распространенная азербайджанскими СМИ информация не соответствует действительности. Армянская сторона не атаковала, и не было никаких 3 раненных и 5 погибших. Это плод фантазии азербайджанских СМИ», - сказал Сенор Асратян.
Азербайджанские СМИ снова фантазируют