Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դավաճանե՞լ է իր նախընտրական՝ «տեր եմ» սկզբունքին
-Եթե դիտարկենք այս 1,5 տարվա գործընթացները, երբ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հրաժարվեց կուսակցության վարչության նախագահությունից, հետո՝ խմբակցության ղեկավարությունից, ԵԽԽՎ-ում՝ իր դերակատարությունից, այնուհետև հրաժարվեց նաև պատգամավորական մանդատից, կարելի է ասել՝ նա մեզ հետ չէ,- այս մասին Սարյանի արձանի մոտ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Զոյա Թադևոսյանը։
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի լռությունը մեկնաբանելիս Զոյա Թադևոսյանն ասել է, որ ինքը շատ կցանկանար, որ նա իրենց կողքին լիներ.
-Եթե դու ծնում ես զավակ, և այդ զավակը քեզ համար թանկ է, այդ զավակին եկել են փայփայելու շատ ու շատ ազնիվ մարդիկ, որոնք հավատացել են քեզ, տապալել այդ հավատն ու դավաճանել, այդ մարդկանց ես համարում եմ ոչ ճիշտ։
«Կարելի՞ է ասել, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դավաճանեց իր նախընտրական՝ «տեր եմ» սկզբունքին և տեր չկանգնեց» հարցին Զոյա Թադևոսյանը պատասխանել է, որ «այսօր արդեն կարելի է այդպես ասել»։

Раффи Ованисян изменил своему предвыборному принципу «я хозяин»?
«Если рассмотрим процессы за эти 1,5 года, когда Раффи Ованисян отказался от председательства в правлении партии, затем - от роли фракции, а после - от роли в ПАСЕ, и сложил в конце свой депутатский мандат, то можно сказать, что он не с нами», - об этом во время встречи с журналистами возле памятника Сарьяна сказала Зоя Тадевосян.
Комментируя молчание Раффи Ованисяна, Зоя Тадевосян сказала, что она бы очень хотела, чтобы он был рядом с ними:
«Если ты родил ребенка, и он для тебя дорог, и многие очень честные люди, которые поверили тебе, пришли его лелеять, то предавать и разрушать эту веру... Таких людей я считаю неправильными», - сказала она.
На вопрос: «Можно сказать, что Раффи Ованнисян изменил своему предвыборному принципу «я хозяин»?», - Зоя Тадевосян ответила, что «сегодня уже можно так сказать».