Թուրք գործարարի տղան ձերբակալվե՞լ է Հայաստանում
Թուրք գործարար Սուրայյի Գարիպօղլու տղան՝ Ջեմը, ով մեղադրվում էր 17-ամյա ընկերուհու՝ Մունավվեր Կարաբուլութի սպանության մեջ և թաքնվել էր Հայաստանում, ձերբակալվել է։ Հղում անելով «Haberturk»-ին՝ «Vesti.Az» գործակալությունը տեղեկացրել է, որ այս մասին հաղորդել է «Gaziantepa»-ի թղթակից Ջեմիլ Բարանը։
Նրա խոսքերով՝ Ջեմի ձերբակալման մասին տեղեկատվությունն իրեն հաղորդել է Մոսկվայում Թուրքիայի դեսպանատան զինվորական խորհրդականներից մեկը։ Ըստ նրա՝ երկու օրվա ընթացքում այդ տեղեկատվությունը հաստատվել է։ Դեռևս երկու երկրների իշխանություններ լուծում են բյուրոկրատական քաշքշուկները։
Հիշեցնենք, որ 2009թ. մարտին Ստամբուլում թուրք հայտնի գործարարի որդին դաժանաբար սպանել էր իր սիրած աղջկան։

Сын турецкого бизнесмена арестован в Армении
Сын турецкого бизнесмена Мехмет Гарипоглу - Джем, который обвиняется в убийстве своей 17-летней возлюбленной Мунаввер Карабулут, и скрывался в Армении, арестован. Как передает Vesti.Az со ссылкой на Haberturk, об этом сообщил журналист из Газиантепа Джемиль Баран.
По его словам, информацию об аресте Джема ему предоставил один из военных атташе посольства Турции в Москве и в течение двух дней эта информация подтвердится. Пока, что власти страны решают бюрократические проволочки.
Напомним, что в марте 2009 года в Стамбуле сын известного турецкого бизнесмена с особой жестокостью убил свою возлюбленную.