Այսօր Ադրբեջանի ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականը կժամանի Հայաստան։ Սեպտեմբերի 11-14-ը Երևանում անց է կացվելու ձյուդոյի Եվրոպայի առաջնությունը, որին մասնակցելու են ավելի քան 30 երկրներ։ Ադրբեջանի հավաքականը նախօրոք հայտ էր ներկայացրել առաջնությանը մասնակցելու համար։
Հայաստանի և Ադրբեջանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարների միջև համաձայնագիր էր ստորագրվել, որով հայկական կողմը երաշխավորում է ադրբեջանցի մարզիկների անվտանգությունը, երաշխավորում է նրանց նորմալ պայմաններում մարզումներ անցկացնելը և ադրբեջանական ԶԼՄ-ներին առաջնությունը լուսաբանելու հնարավորություն ընձեռնելը։
Այսօր Ադրբեջանի ձյուդոյի հավաքականը կժամանի Երևան

Сегодня молодежная сборная Азербайджана по дзюдо прибудет в Ереван
Сегодня молодежная сборная Азербайджана по дзюдо вылетает в Армению. С 11 по 14 сентября в Ереване будет проходить Чемпионат Европы по дзюдо, в котором примут участие представители более 30 стран. Сборная Азербайджана уже подала заявку на участие.
Между министрами спорта Азербайджана и Армении было подписано соглашение, согласно которому армянская сторона гарантирует безопасность азербайджанских спортсменов на время пребывания в Ереване, гарантирует обеспечение тренировок азербайджанских спортсменов в нормальных условиях, обеспечение возможности азербайджанским СМИ освещать мероприятие.