Սոս Գիմիշյան. «ՀԱԿ հայտարարությունը գրասենյակի հայտարարությունն է՝ ՀԱԿ քաղաքային խորհրդի, այսինքն՝ 18 կուսակցությունների հայտարարությունը չէ»
-Նախ՝ ՀԱԿ հայտարարությունը գրասենյակի հայտարարությունն է՝ ՀԱԿ քաղաքային խորհրդի, այսինքն՝ 18 կուսակցությունների հայտարարությունը չէ։ Եվ քանի որ քաղխորհուրդը չի անդրադարձել այդ հարցին, պետք է սպասենք ՀԱԿ-ի հայտարարությանը։ Երկրորդ՝ ՀԱԿ-ը որոշում ունի, որ Սերժ Սարգսյանի կողմից ստորագրած ցանկացած փաստաթուղթ մեր կողմից չի ընդունվում, քանի որ մենք նրան չենք ճանաչում որպես նախագահ և մարդ, ով ներկայացնում է հայ ժողովրդի շահերը,- Հայաստանի և Թուրքիայի միջև նախաստորագրված արձանագրությունների վերաբերյալ ասել է Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ կուսակցության նախագահ Սոս Գիմիշյանը։
Ինչ վերաբերում է փաստաթղթերին, ապա Ս.Գիմիշյանը դրանց վերաբերյալ լուրջ մտահոգություններ ունի, քանի որ այնտեղ անուղղակի կերպով նախապայմաններ են երևում։

Сос Гимишян: «Заявление АНК является заявлением офиса - городского совета АНК, то есть не является заявлением 18 партий»
Прежде всего, заявление АНК является заявлением офиса - городского совета АНК, то есть не является заявлением 18 партий». И поскольку горсовет не затронул этот вопрос, мы должны ждать заявление АНК. Во-вторых, у АНК есть решение о том, что любой документ, подписанный Сержем Саргсяном, нами не принимается, поскольку мы не признаем его в качестве президента и человека, который представляет интересы армянского народа», - сказал председатель партии «Христианско-народное возрождение» Сос Гимишян.
Что касается документов, то у С. Гимишяна есть серьезная обеспокоенность относительно их, поскольку там опосредовано видны предусловия.