Գալուստ Սահակյանը վիրավորվում է…կամ թույլ չի տա, որ Լ. Տեր–Պետրոսյանին վիրավորեն
-Ինձ համար զարմանալի էր, որ հայաստանյան քաղաքական ուժերն Արցախի անկախության տոնակատարություններին ներկայացված չէին,-«Փաստարկ» մամուլի ակումբում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀՀԿ փոխնախագահ ԳալուստՍահակյանը, ով երեկ էր վերադարձել Ղարաբաղից։ Նրա խոսքերով՝ մեզ մոտ Ղարաբաղի մասին խոսում են մարդիկ, որոնք կամ չեն եղել Ղարաբաղում, կամ էլ շատ քիչ են եղել։
ՀՀԿ փոխնախագահը ներկայիս քաղաքական դաշտը համեմատել է «Մաուգլի» մուլտֆիլմի հետ. «երբ անտառում խառնաշփոթ է լինում, նապաստակն էլ է սկսում կոչերով հանդես գալ»։
-Ինձ համար վիրավորական է, երբ այս նույն ակումբից երեկ խոսում էր իբրև թե քաղաքական գործիչ մի կին (նույն ակումբում երեկ հյուրընկալվել էր Լյուդմիլա Սարգսյանը-խմբ.), և ՀԱԿ-ի կառույցներում լինելով՝ փորձում էր ամեն ինչ անել, որ հակադրվի Լևոն Տեր-Պետրոսյանին՝ դրանով իսկ մտածելով, որ ինքն այնքան է, որ, հակադրվելով, իր ռեյտինգը շատ է բարձրանում։ Ես նման երևույթներից վիրավորվում եմ,-ասել է Գալուստ Սահակյանը՝ շարունակելով,- մարդիկ, որ դեռևս ձող չեն բարձրացրել, փորձում են ծանրաձող բարձրացնել՝ քաշային կատեգորիաներն էլ հաշվի չառնելով։
Ի դեպ, Գալուստ Սահակյանն ասել է, թե անձամբ ինքը երբեք չի թողնի, որ «մի երիտասարդ ՀՀԿ-ական անպատվի Լևոն Տեր-Պետրոսյանին, քանի որ նա երկրի 1-ին նախագահն է»։
-Ինձ համար զարմանալի էր, որ հայաստանյան քաղաքական ուժերն Արցախի անկախության տոնակատարություններին ներկայացված չէին,-«Փաստարկ» մամուլի ակումբում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀՀԿ փոխնախագահ Գալուստ Սահակյանը, ով երեկ էր վերադարձել Ղարաբաղից։ Նրա խոսքերով՝ մեզ մոտ Ղարաբաղի մասին խոսում են մարդիկ, որոնք կամ չեն եղել Ղարաբաղում, կամ էլ շատ քիչ են եղել։

Галуст Саакян обижается... или не позволит, чтобы оскорбили Левона Тер-Петросяна
«Для меня было удивительным, что политические силы Армении не были представлены на празднествах по случаю независимости Арцаха», - на пресс-конференции в клубе «Пастарк» заявил заместитель председателя РПА Галуст Саакян, вчера вернувшийся из НКР. По его словам, у нас про Карабах говорят люди, которые или не были в Карабахе или были очень мало.
Заместитель председателя РПА сравнил нынешнее политическое поле страны с мультфильмом «Маугли»: «когда в лесу переполох, заяц тоже начинает выступать с призывами».
«Для меня оскорбительно, что вчера из того же клуба говорила, якобы политический деятель, женщина (в том же клубе вчера выступала Людмила Саркисян - ред.), и, находясь в структурах АНК, пыталась сделать всё, чтобы противопоставить себя Левону Тер-Петросяну, тем самым, думая, что она может очень повысить свой рейтинг. Я обижаюсь от подобных явлений», - сказал Галуст Саакян, продолжив - «люди которые еще не поднимали планку, пытаются поднять штангу, не учитывая весовую категорию».
Кстати, Галуст Саакян сказал, что лично он никогда не позволит, чтобы «кто-либо из молодых членов РПА оскорблял бы Левона Тер-Петросяна, поскольку он первый президент страны».