Լյուդմիլա Սարգսյան. «Մեր կուսակցությունը մեծ իմաստով համաձայն չէ ՀԱԿ–ի հայտարարության հետ»
«Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան» կուսակցության ատենապետ Լյուդմիլա Սարգսյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ բացասական է գնահատել Հայաստանի և Թուրքիայի միջև նախաստորագրված արձանագրությունները, և նշել, որ իրենց կենտրոնական վարչությունը շատ խիստ հայտարարությամբ է հանդես եկել։ Լրագրողների այն հարցին, թե ինչպե՞ս կբացատրի այն հանգամանքը, որ ՍԴՀԿ-ն, լինելով ՀԱԿ անդամ, այդքան խիստ է արտահայտվել, իսկ ՀԱԿ-ը՝ ավելի մեղմ, նա պատասխանել է, որ ՀԱԿ-ում իրենք հավաքվել են մեկ կոնկրետ նպատակի շուրջ՝ երկրում վերականգնել սահմանադրական կարգը։
- Մենք երբևիցե մեր տեսակետը չենք թաքցրել, մենք երբևիցե չենք փորձել կուլ գնալ Կոնգրեսի տարբեր հարցերի նկատմամբ ունեցած որոշումներին։ Այնտեղ 18 կուսակցություն կա, և հնարավոր չէ՝ բոլորի կարծիքը միևնույնը լինի, բայց ես հարգում եմ նաև նրանց կարծիքը. Կոնգրեսը չի կարող առաջնորդվել զուտ հնչակների տեսակետով։ Մեր կուսակցությունը մեծ իմաստով համաձայն չէ ՀԱԿ-ի հայտարարության հետ։ Դրա համար մենք հանդես ենք եկել առանձին հայտարարությամբ,-ասել է Լյուդմիլա Սարգսյանը։

Людмила Саркисян: «Наша партия по большому счету не согласна с заявлением АНК»
Председатель Социально-демократической Гнчакской партии Людмила Саркисян во время встречи с журналистами отрицательно оценила парафированные протоколы между Арменией и Турцией и отметила, что центральное правление Гнчакской партии выступило с очень резким заявлением. На вопрос журналистов, как она объяснит то обстоятельство, что СДГП, будучи членом АНК, так строго выразилась, а АНКН более мягко, она отметила, что они в АНК собрались вокруг одной конкретной цели - восстановить в стране конституционный порядок.
«Мы когда-либо не скрывали свою точку зрения, мы когда-либо не пытались плясать под дудку решениям Конгресса по различным вопросам. Там есть 18 партий и невозможно, чтобы мнения всех были одинаковы, но я уважаю также их мнение. Конгресс не может руководствоваться лишь точкой зрения гнчаков. Наша партия по большому счету не согласна с заявлением АНК. По этой же и причине мы выступили с отдельным заявлением», - сказала Людмила Саргсян.