ՀՌԱԿ ատենապետ. «Վաղուց հասունացել է ժամանակը, որ Էդվարդ Նալբանդյանը կամավոր հրաժարական տա»
-Վաղուց հասունացել է ժամանակը, որ Էդվարդ Նալբանդյանը կամավոր հրաժարական տա։ Եթե թուրքերն իրենց Ալի Բաբաջանին փոխեցին մերձեցման ճանապարհով, կարծում եմ՝ որևիցե ողբերգություն տեղի չունեցավ,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Հայաստանի Ռամկավար ազատական կուսակցության ատենապետ Հարություն Առաքելյանը։
Խոսելով հայ-թուրքական հարաբերությունների մասին՝ ՀՌԱԿ ատենապետն ասել է, թե որքան էլ Էրդողանի և Դավուդօղլուի շուրթերից Թուրքիան փորձում է ցույց տալ, թե ինքն աշխարհիկ պետություն է և պատրաստ է հարևանների հետ բարիդրացիական հարաբերություններ գոյացնել, դա իրենց է պետք Եվրամիությանը շուտ անդամագրվելու դիվիդենտներ շահելու համար.
-Առայժմ մենք չենք տեսել, թե Հայաստանի օգուտը որն է. մեզ չեն ներկայացրել, թե սահմանները բացվելու պարագայում արդյունաբերության որ ճյուղը կզարգանա։ Այս ամենը չունենալով, Ցեղասպանության հարցի ճանաչման առնչությամբ որևէ հայեցակարգ չունենալով՝ հանպատրաստից գնալ և խաղալ հայ ժողովրդի ճակատագրի հետ, մեզ համար անընդունելի է,-«Արցախ» ակումբում հայտարարել է Հ. Առաքելյանը։

Председатель ЛДПА: «Давно назрело время, чтобы Эдвард Налбандян добровольно подал в отставку»
«Давно назрело время, чтобы Эдвард Налбандян добровольно подал в отставку. Если турки поменяли своего Али Бабаджана по пути сближения, думаю, какой-либо трагедии не произошло», - сказал во время встречи с журналистами председатель ЛДПА Арутюн Аракелян.
Говоря об армяно-турецких отношениях председатель ЛДПА сказал, что как бы Турция устами Эрдогана и Давудоглу ни пыталась показать, что она цивилизованная страна и готова установить с соседями добрососедские отношения, это им надо для того, чтобы набрать дивиденды для скорейшего вступления в Евросоюз.
«Пока мы не видели в чем выгода Армении - нам не представили, что при открытии границ какая отрасль промышленности будет развиваться. Не имея всего этого, не имея какую-либо концепцию по вопросу Геноцида, без подготовки идти и играть с судьбой армянского народа, для нас неприемлемо», - заявил в клубе «Арцах» А.Арутюнян.