Ռոբերտ Փլանթը «Band of Joy»–ի նոր ալբոմ է խոստացել
«Led Zeppelin» խմբի նախկին երգիչ Ռոբերտ Փլանթը հայտնել է, թե մտադիր է լիարժեք ստուդիական ձայնասկավառակ ձայնագրել իր «Band of Joy» նախագծի հետ միասին։ Այս մասին հաղորդում է «Blabbermouth»-ը՝ հղում անելով «The Pulse Of Radio»-ին։ Երաժշտի խոսքերով՝ ալբոմում կներառվի յուրահատուկ նյութ, որի վրա շուտով կսկսեն աշխատել ինքն ու իր գործընկերները։
Փլանթը հայտարարել է, թե «Band of Joy»-ը չի դառնալու «մեկանգամյա օգտագործման» նախագիծ և ընդլայնելու ու մեծացնելու է ստեղծագործական ներուժը։ Նա նաև նշել է, որ իր թիմն իրենց գրած երգերի կարիքն ունի։ Թե երբ են Փլանթը և «Band of Joy»-ի երաժիշտները անցնելու ձայնասկավառակի ձայնագրությանը, չի նշվում։ Ինչպես նաև չի նշվում ձայնասկավառակի թողարկման մոտավոր ժամկետը։
Ռոբերտ Փլանթը «Band of Joy» անունով խմբի հետ ելույթ է ունեցել 1960-ականներին, սակայն այդ ժամանակ նրանք ոչ մի ալբոմ չեն թողարկել։ 2010թ. երաժիշտը «Band of Joy» խումբը նոր կազմով է հավաքել և մի քանի համերգ է տվել։ Շոուի ժամանակ խումբը կատարել է ինչպես Փլանթի մեներգերը, այնպես էլ «Led Zeppelin»-ի հիթերը։

Роберт Плант пообещал новый альбом «Band of Joy»
Бывший вокалист группы «Led Zeppelin»  Роберт Плант заявил о намерении записать полноценную студийную пластинку со своим проектом «Band of Joy», сообщает «Lenta.ru» со ссылкой на зарубежные источники.
По словам музыканта, в альбом войдет оригинальный материал, над которым он и его коллеги в скором времени начнут работать.
Плант заявил, что «Band of Joy» не станет «одноразовым» проектом и будет расширяться и наращивать творческий потенциал. Музыкант подчеркнул, что его команда нуждается в песнях собственного сочинения. Как скоро Плант и музыканты «Band of Joy» приступят к записи диска, не уточняется. Также не называется примерная дата релиза пластинки.
Отметим, что Роберт Плант выступал в составе команды под названием «Band of Joy» в 1960-х годах, однако тогда группа не записала ни одного альбома. В 2010 году музыкант собрал коллектив «Band of Joy» в новом составе и дал вместе с музыкантами несколько концертов. Во время шоу «Band of Joy» образца 2010 года исполняла как сольные композиции Планта, так и хиты «Led Zeppelin».