Ավագ դպրոցներ կան Երևան քաղաքի ընդամենը 4 համայնքներում
Վաղը կսկսվի նոր ուսումնական տարին։ Թե քանի առաջին դասարանցի վաղը կմտնի Երևանի դպրոցներ, դեռ հստակ չէ։ Քաղաքապետարանի կրթության վարչությունից տեղեկացնում են, որ հստակ տվյալներ կհրապարակվեն սեպտեմբերի 5-ից հետո։
Իսկ թե քանի՞ ավագ դպրոց կա Երևանում, արդեն հայտնի է. 12 համյանքներից ընդամենը 4-ում կա ավագ դպրոց։
-Մենք ավագ դպրոցներ ունենք 4 համայնքներում՝ Աջափնյակ, Ավան, Նոր-Նորք և Մալաթիա-Սեբաստիա։ Աջափնյակում N94, N109, N118, N195 դպրոցներն են ավագ, Ավանում՝ N170-ը, Նոր Նորքում՝ N62, N139, N142, N159-ը, Մալաթիա-Սեբաստիայում՝ N105, N184, N190-ը,-«7օր»-ի հետ զրույցում ասել է Երևանի քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչության պետի պաշտոնակատար Արմինե Վարդանյանը։
Նրա խոսքերով՝ մնացած համայնքներում դպրոցները հիմնական են։
-2010թ.-ից բոլոր ավագ և հիմնական դպրոցների հարցը կկարգավորվի,-ասել է նա։

Старшие школы есть всего лишь в четырех общинах города Еревана
Завтра начнется новый учебный год. Ну, а сколько первоклашек пойдет в школы Еревана, пока не уточнено. Из управления образования мэрии Еревана информируют, что четкие данные будут опубликованы после 5 сентября.
А сколько старших школ есть в Ереване, уже известно - из 12 общин лишь в четырёх есть старшие школы.
«У нас есть четыре старшие школы в Ачапняке, Нор-Норке и Малатии-Себастии. В Ачапняке школы за номером 94, 109, 118 и 195 являются старшими, а Аване - номер 170, в Нор-Норке - 62, 139, 142, и 159, в Малатии-Себастии - 105,184,190 в беседе с «7or» сказала исполняющий обязанности управления общего образования мэрии Еревана Арминэ Варданян.
По ее словам, в остальных случаях школы основные.
«с 2010 года упорядочится вопрос старших и основных школ», сказала она.