Նարեկ Դուրյան. «Մեր արվեստը փնտրտուքի մեջ է»
Հայաստանում արվեստի վիճակը գնահատելիս ռեժիսոր Նարեկ Դուրյանը «7օր»-ին ասել է, որ իր մոտ տպավորություն է, որ այն այսօր փնտրտուքի մեջ է.
-Սովետական իշխանության ժամանակ ինչ-որ չափանիշներ էին հաստատված, և հիմա, երբ Սովետական Միությունը փլուզվել է, բնական է, որ մինչև այդ ստանդարտները կոտրվեն, մինչև վերջ տանք դրսից եկող թե՛ լավ, թե՛ վատ տեղեկատվության ընդօրինակմանը, ժամանակ է պետք։ Ժամանակ է պետք, որ կարողանանք հասկանալ, թե մեր ճանապարհը որն է։ Մեկ պայմանով՝ եթե կուլ չգնանք օտարամոլությանը։
Նա նաև նշել է, որ ինքն իր հանդիսատեսից շատ գոհ է, և հույս ունի, որ այն այդպիսին էլ կմնա։ Միայն թե նրանք ևս գտնվում են փնտրտուքի մեջ։

Нарек Дурян: «Наше искусство в поисках»
Оценивая состояние искусства в Армении, режиссер Нарек Дурян сказал «7or», что у него впечатление сегодня оно находится в поисках:
«В годы Советской власти были установлены какие-то стандарты, и сейчас, когда Советский Союз распался, естественно, до ломки этих стандартов, пока мы положим конец копированию плохой или хорошей информации, необходимо время. Нужно время, чтобы мы смогли понять, каков наш путь. С одним условием, если не предадимся преклонению перед иностранщиной»
Он также отметил, что очень доволен своим зрителем, и надеется, что он таким и останется. Только они тоже находятся в поиске.