ՀՀ ձյուդոյի ֆեդերացիա. «Մենք կընդունենք մեր հյուրերին բարձր մակարդակով՝ անկախ նրանց ազգային և կրոնական պատկանելությունից»
Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի լրատվական ծառայությունից հաղորդել են, որ Ադրբեջանի ձյուդոյի ֆեդերացիան պաշտոնապես հաստատել է իր մասնակցությունը Երևանում կայանալիք ձյուդոյի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը։ Համաձայն վերջնական հայտարարության՝ Ադրբեջանից այդ առաջնությանը կմասնակցի 5 մարզիկ։ Հայտարարությունում նշված է նաև, որ մրցումների ժամանակ Երևան կժամանեն նաև սպորտային լրագրողներ։
«Հոլանդիայում տեղի ունեցած ձյուդոյի առաջնության ժամանակ այս  մրցումներին ներկա գտնվելու ցանկություն են հայտնել նաև Ադրբեջանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները, Սոցիալական աջակցության նախարար Ֆիզուլի Ալեկպերովը, Ադրբեջանի սպորտի նախարար Ազադ Ռագիմովը։ Այսօր հաստատված է, որ  նրանք նույնպես կգան Երևան։ «Սպորտում, մասնավորապես՝ ձյուդոյում, կրքերը բացառապես սպորտային են, և մենք կընդունենք մեր հյուրերին բարձր մակարդակով՝ անկախ ազգային և կրոնական պատկանելությունից։ Իսկ նրանց ապահով տեղ հասցնելը և Հայաստանում պատշաճ մակարդակով հանգիստ ապահովելու երաշխիքներ մենք ստացել ենք մեր երկրի համապատասխան մարմիններից»,-ասված է Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի ուղերձում։ Նշենք նաև, որ Երևանում սեպտեմբերի 1-13-ը կայանալիք ձյուդոյի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը մասնակցելու հայտերը ներկայացնելու վերջնաժամկետը օգոստոսի 31-ն է։

Федерация дзюдо Армении: «Мы примем наших гостей на высоком уровне, независимо от национальной и религиозной принадлежности»
Пресс-служба федерации дзюдо Армении сообщила, что Федерация дзюдо Азербайджана официальным документом подтвердила свое участие в молодежном чемпионате Европы в Ереване. Согласно окончательной заявке, спортивная делегация Азербайджана будет состоять из пяти спортсменов. В заявлении отмечено, что в Ереван прибудут также спортивные журналисты.
«Во время встречи в Голландии о своем желании приехать в Ереван сообщили также председатель федерации дзюдо Азербайджана, министр труда и социальной защиты населения Физули Алекперов и министр молодежи и спорта Азад Рагимов. Сегодня мы имеем подтвержденные сведения о том, что они также прибудут в Ереван. В спорте, а особенно, в дзюдо, страсти исключительно спортивные, и мы примем наших гостей на высоком уровне, независимо от национальной и религиозной принадлежности. А для обеспечения их пребывания и отдыха в Армении на должном уровне мы получили гарантии у соответствующих органов нашей страны», - сказано в сообщении пресс-службы федерации дзюдо Армении. Отметим, что окончательные заявки об участии в молодежном чемпионате Европы по дзюдо в Ереване, который состоится 1-13 сентября, принимаются до 31 августа.