ՀՀ–ից մեկնածների թիվը ժամանածների թվի համեմատ ավելացել է 4,9 հազարով
ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության միգրացիոն պետական ծառայության վերջին տվյալների համաձայն՝ 2010 թ-ի հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին միգրացիայի բացասական սալդոն (հանրապետությունից մեկնածների թվի գերազանցումը հանրապետություն ժամանածների թվին) նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է4,9 հազարով, կամ 19,5 %-ով և կազմել է -29,9 հազար մարդ, իսկ ՀՀ քաղաքացիների մասով՝ -41,2 հազար մարդ:
Դեկտեմբերին միգրացիայի դրական սալդոն կազմել է 16,5 հազար մարդ, նախորդ տարվա դեկտեմբերի 13,7 հազարի դիմաց:
2010 թ-ի հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին ուղևորահոսքերի ընդհանուր ծավալը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 631,0 հազար մարդով, կամ 21,8 %-ով և կազմել է 3520,0 հազար մարդ:
Օդային տրանսպորտով սահմանը հատած ուղևորների տեսակարար կշիռը ուղևորափոխադրումների ընդհանուր ծավալում կազմել է 45,4%:
ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության միգրացիոն պետական ծառայության վերջին տվյալների համաձայն՝ 2010 թ-ի հունվար-դեկտեմբեր ամիսներին միգրացիայի բացասական սալդոն (հանրապետությունից մեկնածների թվի գերազանցումը հանրապետություն ժամանածների թվին) նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելացել է 4,9 հազարով, կամ 19,5 %-ով և կազմել է -29,9 հազար մարդ, իսկ ՀՀ քաղաքացիների մասով՝ -41,2 հազար մարդ:

Число отбывших из Армении превысило число прибывших на 4,9 тыс.
Согласно данным административного управления Государственной миграционной службы Армении, в январе-декабре 2010г. отрицательное сальдо миграции (превышение числа лиц, отбывших из страны над числом лиц, прибывших в страну), по сравнению с тем же периодом прошлого года, увеличилось на 4,9 тыс. или на 19,5%, составив 29,9 тыс. человек, а среди граждан РА - 41,2 тыс. человек.
В декабре положительное сальдо миграции, по сравнению с прошлогодним показателем (13,7 тыс. человек) составило 16,5 тыс. человек.
По сравнению с прошлогодним показателем, за январь-декабрь текущего года общий объем пассажироперевозок увеличился на 631,0 тыс. человек или на 21,8 %, составив 3520,0 тыс. человек.
Удельный вес пассажиров, пересекших границу воздушным транспортом, в общем объеме пассажироперевозок составил 45,4%.