Այսօր Հանրապետության Հրապարակում՝ ՀՀ Կառավարության շենքի դիմաց, բողոքի մեծ ցույց էին կազմակերպել անհատ ձեռներեցները, ապրանք ներմուծողները, Մալաթիա տոնավաճառի աշխատակիցները։ Պատճառը' ներմուծման գների բարձրացումն է, ավելի ճիշտ՝ հագուստի բեռնափոխադրման գինը մեկ կիլոգրամի համար 4 դոլարից հասել էր 8 դոլարի։ Ցուցարարները բացատրություն էին պահանջում Կառավարությունից։
Նրանցից մի քանիսը դիմում-բողոքը ներկայացրեցին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանին, ով խոստացավ քննարկել դիմում-բողոքը և պատասխան տալ։ Սակայն ցուցարարները չէին հանգստանում և շարունակում էին կոչեր հնչեցնել իշխանության հասցեին։ «Ամոթ, ամոթ..., հեռացե՛ք», - բացականչում էին ցուցարարները։
Քիչ անց ցուցարարներին մոտեցավ Կառավարության դիմումների ընդունման բաժնի պետ Ալեքսան Ղազարյանը։ Ցուցարարները նրան ներկայացրեցին իրենց անհանգստություններն ու բողոքները՝ կապված մաքսազերծման գների բարձրացման հետ։ Ա.Ղազարյանն էլ նշեց, որ Կառավարությունը գների թանկացման հետ ոչ մի առնչություն չունի, և որ բեռնափոխադրող կազմակերպություններն են իրականացրել այդ քայլը։ Սակայն ցուցարարները պնդում էին, որ նրանք բեռնափոխադրող կազմակերպություններից ճշտել են, որ Կառավարության հրամանով է թանկացում տեղի ունեցել։ Ա. Ղազարյանը հայտնեց նաև, որ ցուցարարները պետք է սպասեն մինչև ժամը 5-ը մինչ նրանք կգտնեն բեռնափոխադրող կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին, քննարկում կունենան ու պատասխանի մասին կտեղեկացնեն ցուցարարներին։
Ցուցարարներ. «Ամոթ, ամոթ..., հեռացե՛ք»

Сегодня на главной площади Еревана, у здания правительства РА, частные предприниматели, импортеры товаров и работники торгового центра «Малатия» организовали масштабную акцию протеста. Причиной недовольства стало тообстоятельство, что цена за транспортировку килограмма импортируемого товара повысилась с 4 до 8 долларов. Демонстранты требовали разъяснений у представителей правительства.
Некоторые из них представили свои жалобы в виде заявлений вице-премьеру Армену Геворкяну, который пообещал обсудить их и ответить. Тем не менее, на этом демонстранты не успокоились. Они продолжали выступать с призывами в адрес властей. «Позор! Позор!.. Уходите!», - кричали демонстранты.
Немногим ранее к участникам акции подошел начальник правительственного отдела приема заявлений Алексан Казарян. Демонстранты выразили ему свое беспокойтво и протест в связи с повышением цен на таможенное оформление. А.Казарян, в свою очередь, отметил, что правительство не имеет никакого отношения к повышению цен: на этот шаг пошли организации, занимающиеся грузоперевозками. Однако, по словам демонстрантов, в данных организациях им заявили, что повышение цен было инициировано правительством. А. Казарян сказал демонстрантам, что они должны подождать до17:00, до тех пор, пока работники правительства найдут представителей данных организаций, обсудят с ними этот вопрос и сообщат ответ демонстрантам.
Демонстранты: «Позор! Позор!.. Уходите!»
Сегодня на главной площади Еревана, у здания правительства РА, частные предприниматели, импортеры товаров и работники торгового центра «Малатия» организовали масштабную акцию протеста. Причиной недовольства стало то обстоятельство, что цена за транспортировку килограмма импортируемого товара повысилась с 4 до 8 долларов. Демонстранты требовали разъяснений у представителей правительства.