Սերժ Սարգսյանը պետք է սկսի վարչապետից
Օրերս մամուլի ասուլիսի ժամանակ ՍԻՄ նախագահ Հայկ Բաբուխանյանը նշել էր, որ նախագահ Սերժ Սարգսյանն աշնանը կադրային լուրջ փոփոխություններ է իրականացնելու։ «Այդ փոփոխությունների վերաբերյալ Դուք ունե՞ք հավաստի տեղեկություններ, թե՞ դրանք ուղղակի ենթադրութուններ են» «7օր»-ի հարցին Հայկ Բաբուխանյանը պատասխանել է, որ իրեն այդ մասին ոչ ոք չի տեղեկացրել, սակայն 20 տարվա փորձառությունը հուշում է, որ կադրային փոփոխություններ լինելու են, և ինքը տեսնելով այդ փոփոխությունների անհրաժեշտությունը՝ կոչ է անում նախագահին իրականացնել դրանք։
-Առաջին հերթին ես ի նկատի ունեմ վարչապետին և, ընդհանրապես, կառավարությանը,- ասել է Հայկ Բաբուխանյանը։
Նա նաև նշել է, որ աշնանը քաղաքական ուժերի վերաձևավորումը լինելու է հետևյալ կերպ.
-Հայ ազգային կոնգրեսը գնալով խայտառակ է լինելու։ Այն ուժերը, որոնք կանգնած են քաղաքական ղեկի մոտ, կարծում եմ՝ լուրջ խնդիրներ ունեն ապացուցելու, որ իրենք երկիրը կարող են տանել ճիշտ ճանապարհով։ Առայժմ ես դա չեմ տեսնում. իրենց ստեղծած կառավարությունը խայտառակություն է։ Այն ուժերը, որոնք ոչ այստեղ են, ոչ այնտեղ՝ մեջտեղում են, ակտիվանալու են և ավելի մեծ դերակատարություն են ունենալու քաղաքական դաշտում։

Серж Саргсян должен начать с премьер-министра
На днях во время пресс-конференции председатель СКП Айк Бабуханян отметил, что осенью Серж Саргсян осуществит серьезные кадровые перемены. На вопрос «7оr» относительно этих изменений «у Вас есть достоверные сведения или это просто предположения» Айк Бабуханян отметил, что об этом его никто не информировал, однако 20-летний опыт ему подсказывает, что кадровые изменения будут и он, видя необходимость этих изменений, призывает президента осуществить их.
«В первую очередь я имею в виду премьер-министра и вообще правительство», - сказал Айк Бабуханян.
Он также отметил, что осенью преобразование политических сил будет происходить следующим образом: «АНК со временем опозорится, а у тех сил, которые стоят у руля власти, думаю, есть серьезные проблемы, чтобы  доказать, что они смогут повести страну правильным путем. Пока я этого не вижу, созданное им правительство - позор. Те силы, которые не тут, и не там, а посередине - активизируются, и будут иметь больше роли на политическом поле».