Ինչպե՞ս է իրեն զգում Վարդան Ղուկասյանը
Վերջին շրջանում Գյումրիում համառորեն լուրեր են պտտվում, որ ծայրահեղ վատացել է քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակը 2007թ. նրա դեմ կատարված մահափորձից առաջացած վերքերի պատճառով: Ըստ այդ լուրերի՝ օրերս նրան շտապ կերպով տեղափոխել են Ֆրանսիա՝ բուժման նպատակով:
Սակայն Գյումրու քաղաքապետարանի լրատվության բաժնի պետ Լիլիթ Աղեկյանը կտրականապես հերքեց շրջանառվող լուրերի իսկությունը, ավելին, դրանք որակեց որպես  պրովոկացիա:
«Այդ ինֆորմացիաները, ով սարքում ու տարածում է, կատարյալ հեյրուրանք են, ստորություն: Երևի հերթական փողի պակասն է: Սա հերթական պրովոկացիան է քաղաքապետի դեմ: Հենց հիմա Վարդան Ղուկասյանը նստած է իր աշխատասենյակում, կարող եք գալ անձամբ տեսնել: Նա մարդկանց է ընդունում, իսկ երեկ դուրս էր եկել քաղաք՝ շրջայցի: Ես ամաչում եմ այն տղամարդկանց փոխարեն, ովքեր նման լուրեր են տարածում, եթե տարածողներին կարելի է տղամարդ անվանել, իսկ եթե կին են, ապա հերթական բամբասանքն է»,-«7օր»-ին փոխանցել է Լիլիթ Աղեկյանը:

Как себя чувствует Вардан Гукасян?
В последнее время в Гюмри упорно ходят слухи о том, из-за ран, полученных мэром Гюмри Варданом Гукасяном вследствие покушения совершенного в 2007г., крайне ухудшилось состояние его здоровья. Согласно этим слухам, на днях с целью излечения его срочно доставили во Францию.
Однако начальник отдела информации мэрии Гюмри Лилит Агекян категорически опроверг достоверность муссируемых слухов, более того охарактеризовал их как провокацию.
«Эти надуманные и распространяемые информации - абсолютная клевета и подлость. Наверное, была очередная нехватка денег. Это очередная провокация против мэра. Прямо сейчас Вардан Гукасян сидит в своем кабинете, можете прийти, чтобы лично увидеть. Он людей принимает, а вчера выходил в город, на обход: Мне стыдно за тех мужчин, которые распространяет такие слухи, если можно их назвать мужчинами, а если женщины, то значит очередные сплетни», - сообщила «7օր» Лилит Агекян.