Արամ Մանուկյան. «Հիմա կառավարության հրաժարականը չդնելն առնվազն սխալ է»
ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար ԱրամՄանուկյանն այսօր ԱԺ–ում լրագրողներին ասել է՝ հիմա ամբողջովին բաց է կառավարության հրաժարականի հարցը դնելը։
–Կարծումեմ՝հիմակառավարությանհրաժարականըչդնելնառնվազնսխալէ։ Իհարկե, այսդեպքումէլնույնդժվարություններըկլինենոչիշխանականխմբակցություններիհամար, քանիորկառավարությանհովանավորներըխորհրդարանումեն,-ավելացրել է Ա. Մանուկյանը։
Նա ընդգծել է, որ վերջին 2 օրերին ԱԺ–ում կառավարության հասցեին ընդդիմության հնչեցրած մեղադրանքներին կառավարությունից որևէ արձագանք չեղավ:
–ԷդգործըթողելենՀանրապետականիվրա։ Այսինքն,նրանցփաստաբանը խորհրդարանումՀՀԿ-նէ: Մեկապացույցևս, որսապառլամենտականուժչէ։ ՀՀԿ-նքաղաքականո՞ւժէ, թեպարտակող: Նապարտակեցուրիշներիարածը։ Սակառավարությանըենթակամարդկանցխումբէ։ Գաղջմեծամասնությունըհամարձակությունչունեցավբացահայտելուայնմեծխարդախությունները, որոնցմասինչորսխմբակցություններնահազանգումեն,-նշել է Ա. Մանուկյանը:
ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանն այսօր ԱԺ–ում լրագրողներին ասել է՝ հիմա ամբողջովին բաց է կառավարության հրաժարականի հարցը դնելը։
–Կարծում եմ՝ հիմա կառավարության հրաժարականը չդնելն առնվազն սխալ է։ Իհարկե, այս դեպքում էլ նույն դժվարությունները կլինեն ոչիշխանական խմբակցությունների համար, քանի որ կառավարության հովանավորները խորհրդարանում են,-ավելացրել է Ա. Մանուկյանը։
–Էդ գործը թողել են Հանրապետականի վրա։ Այսինքն, նրանց փաստաբանը խորհրդարանում ՀՀԿ-ն է: Մեկ ապացույց ևս, որ սա պառլամենտական ուժ չէ։ ՀՀԿ-ն քաղաքական ո՞ւժ է, թե պարտակող: Նա պարտակեց ուրիշների արածը։ Սա կառավարությանը ենթակա մարդկանց խումբ է։ Գաղջ մեծամասնությունը համարձակություն չունեցավ բացահայտելու այն մեծ խարդախությունները, որոնց մասին չորս խմբակցություններն ահազանգում են,-նշել է Ա. Մանուկյանը:

Не ставить сейчас вопроса отставки правительства неправильно – Арам Манукян
Настало время поднять вопрос об отставке Правительства РА. Об этом в беседе с журналистами в Национальном собрании заявил секретарь парламентской фракции АНК Арам Манукян.
«Считаю, что не ставить сейчас вопроса отставки правительства, как минимум, было бы неправильным. Естественно, невластные фракции снова встанут перед определенными трудностями, поскольку пособники правительства находятся в парламенте», - отметил Манукян.
Он также добавил, что из правительства не последовало никакой реакции на озвученные за последние 2 дня парламентской оппозицией обвинения.
«Эту задачу возложили на РПА, которая выполняет в парламенте функции адвоката правительства. Это еще одно доказательство того, что она не является парламентской силой. Она прикрыла чужие шаги, и является подчиненной правительству группой людей. Гнетущему большинству не хватило смелости раскрыть те серьезнейшие махинации, о которых заявляли 4 фракции», - заявил секретарь фракции АНК.