Ս. Մինասյան. «Չեմ կարծում, որ որևէ հեղափոխական փոփոխություններ տեղի կունենան հայ-վրացական հարաբերություններում»
Այսօր մամլո ասուլիսի ժամանակ քաղաքագետ Սերգեյ Մինասյանն ասել է, որ Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի այսօրվա աշխատանքային հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են տարբեր հարցեր՝ սկսած հաղորդուղիներից, վերջացրած ջավախահայության և ընդհանրապես վիրահայության խնդիրներով։
-Ես չեմ կարծում, որ որևէ հեղափոխական փոփոխություններ տեղի կունենան հայ-վրացական հարաբերություններում, բայց նաև փաստ է այն, որ կան լուրջ խնդիրներ և՛ Հայաստան-Վրաստան հարթության մեջ, և՛ նաև Վրաստանը շարունակում է լարվածությունը Ռուսաստանի հետ, ու Հայաստանն այդ հարաբերություններում բավականին կարևոր և նշանակալից գործընկեր է Վրաստանի համար,-ասել է քաղաքագետը։

C. Минасян: «Не думаю, что в армяно-грузинских отношениях произойдут какие-либо кардинальные изменения»
Во время пресс-конференции политолог Сергей Минасян заявил, что в ходе сегодняшней рабочей  встречи  с президентом Грузии Михаилом Саакашвили будут обсуждены разные вопросы - от  коммуникационных путей сообщения до проблем армян Джавахка и грузинских армян в целом.
«Не думаю,что произойдут какие-либо кардинальные изменения в армяно-грузинских отношениях.Однако для всех фактом является то, что в плоскости Армения-Грузия есть серьезные проблемы. Грузия продолжает держать напряженными отношения с Россией, а Армения в этих отношениях является довольно важным партнером для Грузии», - отметил политолог.