Սուրեն Սուրենյանց. «Ղարաբաղի իշխանության դիրքորոշումներն ինձ հիշեցնում են գնացքից անհուսալիորեն ուշացած ուղևորի պահվածք»
«Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Սուրեն Սուրենյանցը լրագրողներին ասել է, որ իրենք ԼՂՀ ղեկավարությանը ամիսներ շարունակ հորդորում էին Արցախի խնդրի կարգավորման գործընթացին համարժեք վերաբերմունք ցուցաբերել։ Իսկ հիմա, հատկապես Սարկոզի-Մեդվեդև-Օբամա համատեղ հայտարարությունից հետո, պաշտոնական Ստեփանակերտի այս կամ այն պաշտոնյայի արտահայտած մտքերը չեն կարող որևէ ազդեցություն ունենալ բանակցային գործընթացի վրա.
- Ղարաբաղի իշխանության դիրքորոշումներն ինձ հիշեցնում են գնացքից անհուսալիորեն ուշացած ուղևորի պահվածք,- ասել է Ս. Սուրենյանցը՝ ԼՂՀ պաշտպանության նախարարի հայտարարությունն անվանելով էքսցենտրիկ։ -Պաշտպանության նախարարի էքսցենտրիկ հայտարարություններն արդեն մամուլի ուրախության բազմաթիվ առիթներ են ստեղծում։
Ստեփանակերտում ՀՅԴ-ի կազմակերպած համաժողովն էլ Ս. Սուրենյանցն անվանել է շոու՝ ընդ որում՝ համաձայնեցված ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության հետ.
-Նրանց շեշտրադրումները զգացական են, թերի, բովանակության մեջ կիսատ և ակնհայտորեն՝ դաշնակցության գործոնն օգտագործվում է միանգամայն այլ նպատակներով։

Сурен Суренянц: «Позиции властей Карабаха мне напоминают поведение безнадежно опоздавшего на поезд пассажира»
Сегодня член политсовета партии «Республика» Сурен Суренянц сказал журналистам, что они на протяжении месяцев призывали руководство НКР проявить в отношении процесса урегулирования проблемы Арцаха соответствующее отношение. А сейчас, особенно после совместного заявления Саркози-Медведев-Обама, мнения, выраженные тем или иным чиновником официального Степанакерта, не могут оказать какого-либо влияния на переговорный процесс.
«Позиции властей Карабаха мне напоминают поведение безнадежно опоздавшего на поезд пассажира», - сказал С.Суренянц, назвав при этом заявление министра обороны НКР эксцентричным. «Эксцентричные заявления министра обороны уже создают множество поводов для радости прессы», добавил он.
А организованную АРФД в Степанакерте конференцию С.Суренянц назвал шоу, при этом, согласованным с высокопоставленным руководством РА.
«Их акценты эмоциональны, неполноценны, половинчаты в содержании, и явно фактор «Дашнакцутюн» используется однозначно в других целях», добавил политик.