ԱԺ պատգամավոր. «Արցախը կանգնած է իր ուրույն ճանապարհի վրա»
-Ղարաբաղում շատ ճիշտ են ասել, որ զինադադարի համար երեկ ծնկաչոք աղաչող կողմն այսօր պահանջներով է հանդես գալիս՝ իր հետ տղա բերելով։ Այդ անօրինական խաղերը Արցախում որևէ արձագանք չեն գտել և չեն գտնելու։ Արցախը կանգնած է իր ուրույն ճանապարհի վրա, տոկուն է իր պայքարի մեջ,- «Արմատ» մամուլի ակումբում հրավիրված ասուլիսում ասել է Լարիսա Ալավերդյանն ու հավելել, -այդ անբարոյական սկզբունքները խոսում են այն մասին, որ եթե պետական շահը, ժողովրդի շահը պաշտպանող չկա, ապա թշնամին ոչ միայն կարող է մոռանալ իր արածը, այլ նա կարող է պահանջել քո տան կեսը, և դա անել միջազգային հանրության օգնության միջոցով։
Պատգամավորն ասել է նաև, որ հետևանքների մասին խոսելիս պետք է ասել, թե Արցախը չի կասկածում, որ իր բռնած ճանապարհը ճիշտ է,և «պրոֆեսիոնալիզմից հեռու այդպիսի սկզբունքներն իրեն չեն վերաբերում»։
Պատգամավորն ասել է նաև, որ հետևանքների մասին խոսելիս պետք է ասել, թե Արցախը չի կասկածում, որ իր բռնած ճանապարհը ճիշտ է, և «պրոֆեսիոնալիզմից հեռու այդպիսի սկզբունքներն իրեն չեն վերաբերում»։

«В Карабахе очень правильно сказали, что сторона, стоявшая вчера на коленях ради прекращения огня сегодня выступает с требованиями, приводя с собой парня со стороны. Эти нелегальные игры не нашли и не найдут в Арцахе никакого отклика. Арцах стоит на своем особом пути, и стоек в своей борьбе», - на созванной в клубе «Армат» пресс-конференции сказала Лариса Алавердян, добавив, что эти аморальные принципы говорят о том, что если нет защищающего государственные и народные интересы, то враг не только может забыть сотворенное им, но даже может потребовать половину твоего дома, и делать это посредством мирового сообщества.
Депутат сказала также, что говоря о последствиях необходимо сказать, что Арцах не сомневается, что взятый им путь правилен, и «такие далекие от профессионализма принципы его не касаются».
Депутат НС: «Арцах стоит на своем особом пути»