Թուրքիայում հարձակում են գործել ընդդիմադիր կուսակցության գրասենյակի վրա
Ինչպես հայտնում է Հյուրիեթ օրաթերթը, քարերով և փայտերով զինված անհայտ մարդկանց 35-40 հոգանոց խումբը, վարչապետ Թայիփ Էրդողանի անունը վանկարկելով, հարձակում է կատարել երկրի խոշորագույն ընդդիմադիր`Ժողովրդա-հանրապետական կուսակցության Ստամբուլի Բեյգոլու տարծքային կառույցի գրասենյակի վրա:
Շենքում գտնվող երիտասարդներին տեսնելով՝ հարձակվողները փախուստի են դիմել: Հարձակման հետևանքով ոչ մեկը չի տուժել, վնասվել է միայն շենքի մի քանի պատուհան։

В Турции напали на офис крупнейшей оппозиционной партии страны
В Стамбуле группа неизвестных атаковала офис Республиканской народной партии, являющейся крупнейшей оппозиционной партией в Турции, пишет газета «Hurriyet».
Группа из 35-40 человек с палками и камнями атаковала здание, скандируя при этом имя премьер-министра Турции Реджепа Эрдогана.
Нападавшие скрылись, увидев внутри здания группу молодых людей. В результате нападения никто не пострадал, в здании были выбиты несколько окон.