Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը կարող է երկրի ղեկավարի պաշտոնումմնալ մինչև 2020թ.։ ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչությունը հայտարարել է, որ Ասադի հեղինակությունը, շնորհիվ կառավարական բանակի հաջողությունների, աճում է։
Ըստ Սիրիայից ստացվող տեղեկությունների ԿՀՎ վերլուծության՝ Աասադի օգտին իր ձայնը կտա Սիրիայի քաղաքացիների 75%-ը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Բաշար Ասադը կմասնակցի 2014թ. նշանակված նախագահական ընտրություններին։
Ասադի հեղինակությունն աճում է
Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը կարող է երկրի ղեկավարի պաշտոնում մնալ մինչև 2020թ.։ ԱՄՆ Կենտրոնական հետախուզական վարչությունը հայտարարել է, որ Ասադի հեղինակությունը, շնորհիվ կառավարական բանակի հաջողությունների, աճում է։

Популярность Асада внутри Сирии растет
За президента Сирии Башара Асада проголосуют 75% граждан этой страны, если он решит выдвинуть свою кандидатуру на президентских выборах в 2014 году. Об этом сообщает ливанский телеканал «Аль- Манар».
Телеканал привел результаты докладов Центрального разведывательного управления США, в которых говорится, что Асад может оставаться на посту президента Сирии до 2020 года. Такие выводы ЦРУ сделало по сообщениям из Сирии и результатам опросов.
Ливанский телеканал также сообщает, что, по данным американской разведки, популярность Асада растет внутри страны благодаря успехам сирийской армии в противостоянии с вооруженной оппозицией.