Բարաք Օբամա. «Այո՛, ես վստահում եմ նախագահ Մեդվեդևին»
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի և ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ լրագրողներից մեկը Օբամային հարց է ուղղել, թե այն բանից հետո, երբ լուրջ տարաձայնություններ են եղել, և հաշվի առնելով առաջիկա ծրագրերը՝ նա վստահո՞ւմ է Մեդվեդևին։
Պատասխանելով լրագրողի հարցին, Բարաք Օբաման ասել է, թե սա արդեն իր երկրորդ հանդիպումն է Մեդվեդևի հետ։ «Մենք նաև հեռախոսազրույց ենք ունեցել և այդպես էլ ենք շփվել։ Ելնելով այդ շփումներից, կարծում եմ, որ նա շատ անկեղծ մարդ է, արդար է, հետաքրքրվում է ռուս ժողովրդի շահերով և հասկանում է ամերիկացիների շահերը նույնպես։ Կարծում եմ, որ մենք գտել ենք համատեղ արդյունավետ աշխատելու հնարավորությունը։ Այո՛, ես վստահում եմ նախագահ Մեդվեդևին»,-ասել է նախագահ Օբաման։ Նա ասել է նաև, թե ցանկանում է շնորհակալություն հայտնել Մեդվեդևին ոչ միայն նրա համար, թե ինչպես է իր հետ շփվում, այլ նաև ՝ թե ինչպես են իրենց թիմերը հանդիպում։
-Մտածեք այն ժամանակահատվածի մասին, երբ մենք հանդիպում էինք Լոնդոնում և այսօրվա հանդիպման մասին, և տեսեք, թե ինչի ենք մենք հասել,- նշել է Բարաք Օբաման։
Դեռևս տեղեկություն չկա այն մասին, թե արդյո՞ք ԱՄՆ և ՌԴ նախագահները շոշափել են Լեռնային Ղարաբաղին առնչվող խնդիրները։

Барак Обама: «Да, я доверяю президенту Медведеву».
Во время совместной пресс-конференции президента США Барака Обамы и президента РФ Дмитрия Медведева один из журналистов направил вопрос Обаме о том, что после того, как были серьезные разногласия и с учетом предстоящих планов, он доверяет Медведеву.
Ответив на вопрос журналиста, Барак Обама сказал, что это уже его вторая встреча с Медведевым. «Мы также имели телефонную беседу и общались таким образом.  Исходя из этого общения, я думаю, что он очень откровенный человек, справедлив, заинтересован интересами русского народа и понимает также интересы американцев. Думаю, что мы нашли возможность совместной плодотворной работы. Да, я доверяю президенту Медведеву», - сказал президент Обама. Он сказал также, что желает выразить благодарность Медведеву не только за то, как он с ним общался, но и как их команды встречались
«Подумайте о том периоде времени, когда мы встречались в Лондоне и о сегодняшней встрече и посмотрите, чего мы достигли», - отметил Барак Обама.