Լևոն Զուրաբյան. «Ժողովրդական դիվանագիտությունը որևէ հեռանկար չունի»
-Համարում եմ, որ ժողովրդական դիվանագիտությունը որևէ հեռանկար չունի, մինչև համապատասխան կառավարություններն անկեղծ ցանկություն չունենան երկու ժողովուրդների միջև հարաբերությունները բարելավելու,- պատասխանելով ժողովրդական դիվանագիտության մասին «7օր»-ի հարցին՝ ասել է ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը։
-Եթե դա չկա, ամենալավ կատարված գործը մեկ րոպեում հնարավոր է գցել ջուրը՝ մի ռադիկալ հայտարարությամբ։ Այո՛, ժողովրդական դիվանագիտությունն ունի ներուժ, բայց միայն այն բանից հետո, երբ ընդունված է քաղաքական որոշում՝ հարաբերությունները զարգացնելու մասին,- եզրակացրել է Լևոն Զուրաբյանը։

Левон Зурабян: «У народной дипломатии нет никакой перспективы»
«Считаю, что у народной дипломатии нет никакой перспективы, до тех пор,пока у соответствующих правительств не будет искреннего желания улучшить отношения между двумя народами, - сказал координатор АНК Левон Зурабян, отвечая на вопрос «7or» о народной дипломатии.
«Если этого нет, то любое самое хорошо проделанное дело можно за минуту пустить насмарку - одним радикальным заявлением. Да, у народной дипломатии есть потенциал, но только после того, как принято политическое решение о развитии отношений», - заключил Левон Зурабян.
«Считаю, что у народной дипломатии нет никакой перспективы, до тех пор, пока у соответствующих правительств не будет искреннего желания улучшить отношения между двумя народами, - сказал координатор АНК Левон Зурабян, отвечая на вопрос «7or» о народной дипломатии.