Ուսանողուհին ամուսնության առաջարկ է արել Հենրիկ Մխիթարյանին
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում մարտի 20-ին ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներ Հենրիխ Մխիթարյանի, Յուրա Մովսիսյանի, Ռոման Բերեզովսկու հանդիպումը ուսանողների հետ։ Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ՀՖՖ նախագահը։
Հանդիպման ընթացքում ֆուտբոլիստները պատասխանեցին ուսանողների հարցերին:
Հենրիխ Մխիթարյանից փորձեցին պարզել, թե համակարգչով խաղալիս ո՞ր ֆուտբոլիստով է գոլ խփում։ Հենրիկը պատասխանեց՝ Յուրա Մովսիսյանի։
Հարցին, թե ով էր նրա սիրելի մարզիչը, Մխիթարյանը նշեց Խոսեպ Գվարդիոլայի անունը։
Մխիթարյանի խոսքով՝ թե նա չլիներ ֆուտբոլիստ, ապա կսովորեր ԵՊՏՀ-ում։ Ուսանողուհիներից մեկն անգամ ամուսնության առաջարկ արեց Հենրիխին եւ ավելացրեց, որ դրական պատասխանի դեպքում ինքը պատրաստ է գոլ խփել Չեխիայի հավաքականի դարպասապահ Պետեր Չեխի պաշտպանած դարպասը։
Յուրա Մովսիսյանն ասաց, որ իր համար կյանքում կարեւորը իր ընտանիքն է՝ լինել լավ հայր եւ լավ որդի։
Հարցին, թե որն է իր կյանքի կարեւորագույն հանդիպումը Հայաստանի հավաքականի կազմում, Հենրիխը պատասխանեց, որ այդ խաղը դեռ առջևում է, Յուրան առանձնացրեց 2011-ին կայացած Հայաստան-Մակեդոնիա հանդիպումը, իսկ Բերեզովսկին՝ 1996-ի Հայաստան– Պորտուգալիան։ Ըստ sport.news.am-ի
Հարցին, թե որն է իր կյանքի կարեւորագույն հանդիպումը Հայաստանի հավաքականի կազմում, Հենրիխը պատասխանեց, որ այդ խաղը դեռ առջևում է, Յուրան առանձնացրեց 2011-ին կայացած Հայաստան-Մակեդոնիա հանդիպումը, իսկ Բերեզովսկին՝ 1996-ի Հայաստան– Պորտուգալիան։

Студентка предложила Генриху Мхитаряну жениться на ней
20 марта в Армянском государственном экономическом университете по инициативе студенческого совета состоялась встреча футболистов сборной Армении Генриха Мхитаряна, Юры Мовсисяна и Романа Березовского со студентами. На встрече присутствовал также президент ФФА Рубен Айрапетян, сообщает «sport.news.am».
Студенты пожелали удачи футболистам в предстоящем матче и задали им несколько вопросов.
У Генриха Мхитаряна спросили, каким футболистом он забивает голы, играя в компьютерные игры. Ответ – Юрой Мовсисяном. На вопрос о любимом тренере Мхитарян выделил Гвардиолу. По словам Мхитаряня, если бы он не стал футболистом, то учился бы в AГЭУ. Одна из студенток даже предложила Генриху жениться на ней и пообещала сама забить гол в ворота Петера Чеха в случае положительного ответа.
Юра Мовсисян отметил, что для него важнее всего его семья, а также быть хорошим отцом и сыном.
На вопрос о важнейшем матче в составе сборной Армении, Генрих Мхитарян заявил, что его важнейший матч еще впереди, Юра Мовсисян выделил матч 2011 г. против Македонии, а Березовский – матч 1996 г. между Арменией и Португалией.