ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարարին և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին
Հունիսի 26-ին աշխատանքային այցով Փարիզ ժամանած ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարի նստավայրում հանդիպում ունեցավ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամադյարովի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովի, Բեռնար Ֆասիեի, Մեթյու Բրայզայի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրիչիկի հետ:
Վեց ժամից ավելի տևած բանակցությունների ընթացքում տեղի ունեցավ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների դեմ առ դեմ հանդիպումը, այնուհետև նրանց միացան ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը:
Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Իլհամ Ալիևի՝ ս.թ. հունիսի 4-ին Սանկտ-Պետերբուրգում կայացած հանդիպման արդյունքում տրված հանձնարարականի  համաձայն նախարարները շարունակեցին բանակցությունները՝ քննարկելով արցախյան հիմնախնդրի կարգավորմանն առնչվող հարցեր Մադրիդյան փաստաթղթում առաջարկվող սկզբունքների շուրջ կողմերի դիրքորոշումների մոտեցման նպատակով:
Նախարարներ Նալբանդյանն ու Մամադյարովը անդրադարձան Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների նոր հանդիպման կազմակերպման հնարավորությանը:
Բանակցությունների արդյունքում որոշվեց, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները ս.թ. հուլիսի առաջին կեսին կայցելեն տարածաշրջան:
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների Փարիզում կայացած հանդիպումը օգտակար էր և անցավ կառուցողական մթնոլորտում:
Հունիսի 27-ին Էդվարդ Նալբանդյանը մեկնեց Հունաստան՝ մասնակցելու ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդի նիստին:

Министр иностранных дел РА Эдвард Налбандян встретился с министром иностранных дел Азербайджана и сопредседателями Минской группы ОБСЕ
В резиденции министра иностранных дел Франции прошла встреча прибывшего 26 июня с рабочим визитом в Париж министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна с министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым и сопредседателями Минской группы ОБСЕ Юрием Мерзляковым, Бернаром Фасье, Мэтью Брайзой и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспрчиком.
В ходе длившихся более шести часов переговоров состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана тет-а-тет, затем к ним присоединились сопредседатели Минской группы ОБСЕ и личный представитель действующего председателя ОБСЕ.
Согласно рекомендации, полученной в результате встречи президентов Армении и Азербайджана Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева 4 июня сего года в Санкт-Петербурге, министры продолжили переговоры, обсуждая вопросы, связанные с урегулированием карабахской проблемы, с целью сближения позиций сторон по принципам, предлагаемым в Мадридском документе.
Министры Налбандян и Мамедъяров коснулись возможности новой встречи президентов Армении и Азербайджана.
В результате переговоров было принято решение, что в первой половине июля сего года сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят регион.
Состоявшаяся в Париже встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана была полезна и прошла в конструктивной обстановке.
27 июня Эдвард Налбандян отбыл в Грецию для участия в заседании совета министров иностранных дел ОБСЕ.