Այսօրվանից մեկնարկում է Երևանի ավագանու ընտրություններում կուսակցությունների ընտրական ցուցակների առաջադրումը
Այսօր՝ մարտի 11-ին մեկնարկում է մայիսի 5-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններում կուսակցությունների ընտրական ցուցակների առաջադրումը։ Ընտրական ցուցակների գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով կուսակցությունները կարող են ներկայացնել մինչև մարտի 21-ը՝ ժամը 18:00-ը: Ընտրական ցուցակների գրանցումը կկատարվի մարտի 21-31-ը: Այս մասին հայտնում են ԿԸՀ մամուլի բաժնից։ Նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի ապրիլի 7-ին ու կտևի մինչև մայիսի 3-ը, իսկ մայիսի 4-ը լռության օր է:
Այսօր՝ մարտի 11-ին մեկնարկում է մայիսի 5-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններում կուսակցությունների ընտրական ցուցակների առաջադրումը։ Ընտրական ցուցակների գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով կուսակցությունները կարող են ներկայացնել մինչև մարտի 21-ը՝ ժամը 18:00-ը: Ընտրական ցուցակների գրանցումը կկատարվի մարտի 21-31-ը: Այս մասին հայտնում են ԿԸՀ մամուլի բաժնից։
Նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի ապրիլի 7-ին ու կտևի մինչև մայիսի 3-ը, իսկ մայիսի 4-ը լռության օր է:

Сегодня начинается выдвижение партийных списков на выборах Совета старейшин Еревана
Сегодня начинается выдвижение партийных списков на выборах Совет старейшин Еревана, которое продолжится до 18.00 21 марта. Регистрация списков избирателей состоится в период с 21 по 31 марта. Предвыборная агиткампания начнется с 7 апреля и продлится до 3 мая.
Отметим, что выборы в Совет старейшин проходят только по пропорциональной системе. Всего в городской парламент будет избрано 65 человек. Партия, победившая на выборах, сможет назначить мэра города.