ՀՀԿ պատգամավորը կարծում է, որ տնտեսական և քաղաքական խոր ճգնաժամ Հայաստանում չի սպասվում
-Վերջերս համաշխարհային կառույցներից մեկը գնահատեց, որ ճգնաժամի պայմաններում Հարավային Կովկասի տնտեսապես ամենակայուն երկիրը Հայաստանն է։ Սա փաստ է։ Ուրիշ բան է, որ մենք սկզբում կարծում էինք, թե քիչ կլինեին այդ կորուստները, բայց հասկացանք, որ այդպես չէ. մենք էլ ենք ինտեգրված համաշխարհային տնտեսության ցանցում,-խոսելով ՀՀ կառավարության վարած տնտեսական քաղաքականության մասին՝ ասել է ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանը։
Նրա խոսքերով՝ նոր ֆինանսական ներարկումները հնարավորություն կտան, որ մեր երկիրը կարողանա քիչ թե շատ ավելի արդյունավետ կազմակերպել իր տնտեսությունը։ «7 օր»-ի հարցին, թե արդյոք ԱԺ-ն կպահանջի՞ կառավարության հրաժարականը, եթե նրա վարած տնտեսական քաղաքականությունը չարդարացնի սպասելիքները՝ ՀՀԿ պատգամավորը պատասխանել է, թեչի կարծում, որտնտեսական և քաղաքական խոր ճգնաժամ է Հայաստանին սպասում։
-Կառավարությունը մինչև տարեվերջ բյուջե է բերելու ԱԺ։ Ըստ օրենքի կարգավորված է, որ ԱԺ-ն պետք է հաստատի այդ բյուջեն։ Եթե չի հաստատում, հետևում են գործողություններ։ Սակայն ես կարծում եմ, որ տնտեսական խոր ճգնաժամ՝ որպես այդպիսին, Հայաստանում չի լինի և քաղաքական ճգնաժամի չի բերի,-ասել է նա։
Նրա խոսքերով՝ նոր ֆինանսական ներարկումները հնարավորություն կտան, որ մեր երկիրը կարողանա քիչ թե շատ ավելի արդյունավետ կազմակերպել իր տնտեսությունը։ «7 օր»-ի հարցին, թե արդյոք ԱԺ-ն կպահանջի՞ կառավարության հրաժարականը, եթե նրա վարած տնտեսական քաղաքականությունը չարդարացնի սպասելիքները՝ ՀՀԿ պատգամավորը պատասխանել է, թե չի կարծում, որ տնտեսական և քաղաքական խոր ճգնաժամ է Հայաստանին սպասում։

Депутат РПА считает, что глубокого экономического и политического кризиса в Армении не ожидается
«Недавно одна из мировых структур оценила, что в условиях кризиса самая стабильная страна Южного Кавказа - Армения. Это факт. Другое дело, что вначале мы думали, что потерь будет мало, но поняли, что не так, мы тоже интегрированы в сеть мировой экономики», - сказал депутат фракции РПА Мкртыч Минасян, говоря об экономической политике, проводимой правительством РА.
По его мнению, новые финансовые влияния дадут возможность, чтобы наша страна смогла более или менее эффективно организовать свою экономику. На вопрос «7or», неужели НС потребует отставки правительства, если проводимая им экономическая политика не оправдает ожиданий, депутат РПА ответил, что не думает, что глубокий экономический и политический кризис ждет Армению.
«До конца года правительство представит бюджет в НС. По закону установлено, что НС должно утвердить этот бюджет. Если не утверждает, последуют действия. Хотя я думаю, что как такового глубокого экономического кризиса, в Армении не будет и оно не приведет к политическому кризису», - сказал М. Минасян.