Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր կհայտարարի՝ դիմելո՞ւ է ՍԴ, թե՞ ոչ
Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր՝ ժամը 17-ին, Ազատության հրապարակում հրավիրած հանրահավաքի ժամանակ կհայտարարի՝ դիմելո՞ւ են Սահմանադրական դատարան, թե՞ ոչ: Այս մասին «iLur.am»-ի հետ զրույցում ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Հարցին, թե արդյոք վերջնական որոշում կայացվե՞լ է, նա պատասխանեց, թե ընթացքի մեջ է, և դեռ երկու օր ունեն:
Հիշեցնենք, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն օրերս հրավիրած մամուլի ասուլիսի ժամանակ չի բացառել, որ հնարավոր է՝ մինչև մարտի 2-ը դիմեն ՍԴ՝ վիճարկելու փետրվարի 18-ին կայացած նախագահական ընտրությունների արդյունքները:

Сегодня Раффи Ованнисян скажет, обратится ли он в КС
Во время сегодняшнего митинга на площади Свободы в 17:00 Раффи Ованнисян скажет, собирается ли он обжаловать в Конституционном суде результаты президентских выборов. Об этом в беседе с «iLur.am» сообщил зампредседателя партии «Наследие» Армен Мартиросян.
На вопрос о том, принято ли уже окончательное решение, он ответил, что у них еще есть два дня, и этот вопрос находится в стадии обсуждения.
Напомним, что во время созванной 25-го февраля пресс-конференции Раффи Ованнисян не исключил, что до 2-го марта может обратиться в КС.