Շարմազանովը խոսել է պաշտոնանկությունների և Րաֆֆի Հովհաննիսյանի «պատվերով համերգի» մասին
ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը այսօր խորհրդարանում պատասխանել է լրագրողների հարցերին և խոսել պաշտոնյաների հրաժարականների մասին։ Նա նշել է, որ քաղաքականությունը կենդանի գործընթաց է, հետևաբար հրաժարականները բնական երևույթ են: Շարմազանովը հավելել է, որ մեկ ամիս անց՝  նախագահի երդման արարողությունից հետո, կառավարության բոլոր անդամները հրաժարական կտան, և ամեն ինչ պետք է քաղաքական  էվոլյուցիայի տեսանկյունից դիտարկել.
–Իշխանությունում պետք է լինեն հրաժարականներ և պաշտոնյաների փոփոխություն»,-ասել է նա:
Ինչ վերաբերում է «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ, ըստ պաշտոնական տվյալների՝ նախագահական ընտրություններում երկրորդ տեղը զբաղեցրած Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, ապա Շարմազանովն ընդգծել է, որ Հայաստանը պատվերով համերգների տեղ չէ.
–Ազատության հրապարակում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարեց, որ 80% ձայն է հավաքել։ Բաղրամյան 26-ի ճանապարհին հայտարարեց 2–րդ փուլի մասին։ Բաղրամյան 26-ից դուրս գալուց հետո էլ հայտարարեց խորհրդարանական նոր ընտրությունների մասին:

Шармазанов об отставках и «концерте по заявкам» Раффи Ованнисяна
В ходе беседы с журналистами вице-спикер Национального собрания, пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов рассказал о возможных отставках мэров и губернаторов.
По его словам, политика – живой процесс, а отставки естественны в этом контексте. Он также сообщил, что после инаугурации президента правительство подаст в отставку.
«Отставки – это нормальное явление. Все должно происходить путем политической эволюции. Во власти должны быть отставки и смена должностных лиц», - отметил Шармазанов.
Говоря о лидере партии «Наследие» Раффи Ованнисяне, который не признал итоги выборов, вице-спикер парламента подчеркнул, что «Армения – это не  место для концерта по заявкам».
«На площади Свободы он заявил о том, что набрал 80% голосов, по дороге на Баграмяна 26 заявил о втором туре, а после выхода из резиденции президента заговорил о новых парламентских выборах», - добавил Шармазанов.