ԿԸՀ նախագահին դեռևս չեն կարողացել ԱԺ հրավիրել
Փետրվարի 25–ին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպել էր «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանի և ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանի հետ՝ նրանց պահանջով, և քննարկել հետընտրական ներքաղաքական իրավիճակը։
Այսօր ԱԺ քառօրյայի ժամանակ Հ. Աբրահամյանն ասել է, որ այսօր ևս հանդիպելու է «Ժառանգություն» և ՀՅԴ խմբակցությունների ղեկավարների հետ, որպեսզի խորհրդարանում այդ հարցի քննարկման համար վերջնական ձևաչափը գտնեն:
Հովիկ Աբրահամյանը նաև նշել է, որ ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին դեռևս չեն կարողացել խորհրդարան հրավիրել, քանի որ ԱԺ քարտուղարությունը չի կարողացել կապ հաստատել նրա հետ:

Председателя ЦИК пока не удалось пригласить в НС
25-го февраля председатель Национального собрания Овик Абрамян встретился с руководителями фракций «Наследие» и АРФ «Дашнакцутюн» Рубеном Акопяном и Арменом Рустамяном для обсуждения поствыборной внутриполитической ситуации. Встреча прошла с инициативы руководителей двух фракций.
Во время сегодняшнего заседания НС Абрамян сообщил, что планирует снова встретится с представителями «Наследия» и АРФД, чтобы найти окончательный формат обсуждения данного вопроса в парламенте.
Спикер НС отметил также, что председателя ЦИК Тиграна Мукучяна пока не удалось пригласить в парламент, поскольку секретариат НС не может с ним связаться.