Սերժ Սարգսյան-Րաֆֆի Հովհաննիսյան երեկվա հանդիպումը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շատ նորմալ է գնահատում: Այս մասին երեկվա ՀՀԿ ԳՄ նիստի ավարտից հետո վարչապետն ասել է «Yerkir.am»-ի հետ զրույցում:
«Ընդհանրապես` երկխոսությունը միշտ էլ շատ կարեւոր է, եւ ուրախ եմ, որ այդ հանդիպումը տեղի է ունեցել, եւ կարողացել են բոլոր մտահոգիչ հարցերը քննարկել: Կարծում եմ, որ սա շատ քաղաքակիրթ երկխոսության ձեւ է եւ շատ լավ ավանդույթ»,- հայտարարել է վարչապետը:
Նա վստահ է, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր այնպիսի վարքագիծ է դրսեւորում, որ ամեն ինչ անելու է օրենքի շրջանակներում, ինչն էլ, ըստ վարչապետի, շատ ողջունելի եւ գովելի պահվածք է:
Հարցին` հանդիպման մանրամասներին տեղյա՞կ է, Տիգրան Սարգսյանը պատասխանել է. «Բնականաբար, դե իհարկե»: Թեեւ հրաժարվել է ներկայացնել այդ մանրամասները, բայց վստահեցրել է. «Համոզված եմ, որ ամեն ինչ նորմալ է լինելու»:
Վարչապետը գոհ է Սերժի և Րաֆֆիի հանդիպումից

Тигран Саркисян прокомментировал встречу Сержа Саргсяна и Раффи Ованнисяна
Состоявшуюся вчера встречу между Сержем Саргсяном и Раффи Ованнисяном премьер-министр РА Тигран Саркисян оценивает положительно. Об этом премьер заявил в беседе с «Yerkir.am».
«Диалог желателен и важен в любой ситуации, и я очень рад, что встреча состоялась и были обсуждены все заботящие сторон вопросы»,- сказал Тигран Саргсян.
Премьер заверил, что позиция и действия Раффи Ованнисяна говорят о том, что он и в дальнейшем будет действовать исключительно в рамках закона, что, по словам Тиграна Саргсяна, можно только приветствовать.
На вопрос, известны ли ему подробности встречи политиков, Саргсян отреагировал: «Ну естественно, конечно». При этом премьер не пожелал поделиться этими подробностями, выразив лишь убеждение, что «все будет хорошо».